VAN DE VOORZITTER 5 U hebt het eerste nummer van „Geodesia" van het jaar 1965 opengeslagen en constateert met meer of minder genoegen, dat bij de jaar- wensen die u reeds mocht ontvangen, er waarschijnlijk ook één van het bestuur van het N.G.L. in wording is. Dat de voorzitter de gelegenheid niet voorbij kan laten gaan om naast deze heilwensen ook nog iets te schrijven over het afgelopen jaar en onze verwachtingen voor het komende is de trouwe lezer genoegzaam bekend. U hij legge zich bij het blijkbaar onvermijdelijke neer. Het jaar 1964 begon, u kunt het in het ,,Van de voorzitter" in het januarinummer lezen, een beetje zorgelijk. De prijzen en lonen sterk verhoogd en wij, toen nog econoom van de ,,kouwe grond", hadden deze loonexplosie plus kostenstijging niet voorzien. Maar het schijnbaar niet te vermijden tekort is door de samenwerking van de drie verenigingen te niet gedaan! Ieder heeft een offer gebracht en mede door de aanwas van nieuwe leden en abonnees zijn we het jaar goed doorgekomen. De abonnementsprijs moest voor 1965 helaas verhoogd worden, maar gelukkig is dit alle maal goed begrepen en heeft u hiermede ge noegen genomen. Dank! De activiteiten naast het laten verschijnen van „Geodesia" (ons éérste doel) waren het afge lopen jaar hoofdzakelijk geconcentreerd op de regionale bijeenkomsten. Ze werden behoor lijk bezocht. Er bestaat een toenemende be langstelling. Merkwaardig, relatief in het wes ten van het land het geringst! Wij vragen uw medewerking om daar, waar tot nu toe geen avonden georganiseerd werden, een actie te beginnen. Stelt u zich met ons in verbinding! De contacten met andere organisaties, zoals de Vereniging voor Kadaster en Landmeet kunde en de Vereniging van Civiel Land meters en Geodetisch Ingenieurs waren in '64, evenals in vorige jaren, niet van veel belang. Ze lagen zuiver in het persoonlijke vlak en dat gaat altijd bijzonder pleizierig. Komt er echter een groep aan te pas, dan schijnt het oneindig veel moeizamer te zijn om samen te komen. Toch is dit de enige manier om tot zaken te komen en ook dan zijn er nog zoveel van die onoverkomelijke moeilijkheden. Enfin het blijkt wel uit de ontwikkeling van het gesprek tussen beide bovengenoemde or ganisaties onderling, dat er voorlopig voor ons nog niet veel brood in zit. Wij wachten maar af! Maar het kan anders! Dat heeft het ge sprek aangetoond, dat wij mochten hebben met het dagelijks bestuur van de N.L.F. Deze officiële bespreking resulteerde in het pas seren van de stichtingsakte op 4 december 1964 waarbij de „Stichting N.L.F. examens" werd opgericht, waarin drie bestuursleden namens de N.L.F. en twee namens het N.G.L. zitting hebben. Wij zijn het N.L.F.-bestuur erg dankbaar, dat het met dit initiatief ge komen is. Wij verheugen ons des te meer, om dat er resultaten uit de bus gekomen zijn. Het begin is er! B. M. de Bruin en E. Schrikkema Ing. zitten voor het N.G.L. in het bestuur. Professor Ir. G. F. Witt, de in december afgetreden voor zitter van de N.L.F., mag de voldoening sma ken het eerste vruchtdragende contact te heb ben gelegd, in welk contact ook vooral Ir. I. P. Toussaint een zeer werkzaam aandeel heeft gehad. De nieuwe voorzitter van de N.L.F. Professor Ir. A. J. van der Weele is in onze

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 3