Ir. F. HARKINK met pensioen 38 Overweldigende afscheidsreceptie in het Paleisje aan de Haagse Kneuterdijk Ir. Harkink, een der meest belangrijke figuren uit de Nederlandse landmeetkundige wereld der afgelopen halve eeuw, heeft afscheid ge nomen. Deze vruchtbare publicist, cursusleider van honderden in de jaren dertig, leraar in de laatste kwart eeuw van tegen de dui zend landmeetkundigen van hoog tot laag (maar vooral van hen die in het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde hun thuis vinden), ging met ingang van 31 januari met pensioen. Donderdag 28 januari j.l. werd hem in de grote balzaal van het Paleisje op de Kneuterdijk een afscheidsreceptie bereid, die de grootste kan worden genoemd welke ooit aan iemand uit de kadastraal-technische dienst ten deel viel. De Directie van het Kadaster, vier hoogleraren en een privaat-docent van de Technische Hogeschool, de Ingenieurs- en oud-Ingenieurs-Verificateur van het Kadaster, de hoofdbesturen van de N.L.F., van de Ver eniging van Technisch Ambtenaren van het Kadaster en van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, tientallen collega's van Ir. Harkink en honderden van zijn leerlingen en oud-leerlingen, vanuit alle windstreken waren zij gekomen en bezetten tot in de uiterste hoe ken de historische zaal van het Ministerie van Financiën. De grondtoon van de vele toespra ken demonstreerde duidelijk de veelzijdigheid van het scheidende Hoofd van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau: met lof geslaagd op de Landbouwhogeschool, voortrekker bij de lancering van nieuwe gedachten over ,,K L" en de kadastrale organisatie, motor van vele commissies (Commissie-Fortuyn, N.L.F.-com missies, H.T.W.-driemanschap, Normalisatie commissie, Centrale Taalcommissie, Subcom missie H.T.O., commissie Geodetische Ter minologie, Commissie Veeltalig Woorden boek FIG), publicist, hoofdbestuurslid van K L en N.L.F.redacteur, bibliothecaris, be faamd leider van de T.A.K.-cursus, leraar aan het C.T.O. en van de rijkscursus voor middel bare landmeetkunde. De Directeur van het Kadaster, Mr. Ir. S. M. Meelker, belichtte de persoon van Ir. Har kink vanuit het ambtelijk raam en achtte de goede naam, welke het C.T.O. in het land heeft, voor een belangrijk deel te danken aan deze nu reeds haast legendarische figuur. Of ficiële waardering kreeg de scheidende, aldus Mr. Meelker, in 1962 door zijn benoeming tot Officier in de Oranje-Nassau orde. Thans werd hem ontslag verleend, onder dankzeg ging voor de aan den lande bewezen diensten. Namens alle leerlingen en oud-leerlingen van het C.T.O. sprak collega Van Houten, in een geestige speech de heer Harkink dankend voor alles wat hij t.b.v. de verheffing van de vakge noten had gedaan. Coll. Van Woelden, van de Gemeentelijke Landmeetkundige Dienst te Dordrecht, deed deze speech vergezeld gaan van een cadeau onder enveloppe der oud-leer lingen, terwijl coll. Van Wigcheren aanslui tend een door hem gecalligraveerd album met alle handtekeningen overhandigde. Prof. Van der Wcele, voorzitter van de NLF, haalde enige herinneringen op uit de heer H.'s loopbaan als bestuurslid van de NLF en deed de dank van de NLF vergezeld gaan van een boekwerk. Prof. Baarda vestigde de aandacht op het be langrijke aandeel van Ir. H. in de totstand koming van de HTW en in de verbetering van de geodetische-ingenieursstudie aan de Tech nische Hogeschool. Coll. De Vries sprak namens de CTO-leraren en roemde Ir. H.'s heldere wijze van doceren en vertrouwenschenkende manier van dele-

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 10