GEMEENTE APELDOORN ambtenaar 39 geren, bij welk laatste hij ruimschoots speel ruimte gaf voor persoonlijk initiatief. Het voorbeeld-Harkink, die èn de wiskunde èn de taal tot in de toppen van zijn vingers beheerst, doet ons zien, aldus spreker, dat het contrast wiskundetaal een sprookje is. Spreker ver heugde zich erover dat de geestelijke erfenis van Ir. H. op het CTO blijft. De heer Leyenaar, jarenlang de administra teur en rechterhand van de scheidende, sprak een persoonlijk dankwoord, waarin hij op geestige wijze enige facetten van de persoon lijkheid belichtte. Ir. Van Gent, Hoofd van de Fotogramme- trische Dienst, als buurman, inwoner en on derhuurder van Nieuwe Haven 6 sprekende, zorgde aan het einde van zijn speech voor een gevoelvol en zeer geapprecieerd geschenk: de 82-jarige Dr. Millikan, de door hem na veel speurwerk hervonden oud-leraar wis- en na tuurkunde van de HBS te Gouda, thans te Oegstgeest, die ruim een halve eeuw geleden de jonge Harkink de weg naar de wiskunde en het landmeterschap had gewezen, bracht hij mede. Het was dubbel jammer te noemen, dat door het ontbreken van een luidsprekerinstal latie en het niet-vèrdragende stemgeluid van de spreker deze verrassing aan de meeste aan wezigen moest ontgaan. De laatste woordvoerder, Ir. Van der Most, waarnemend hoofd van het CTO en voor zitter van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, zei dat K L er trots op is, H. onder haar leden te hebben gehad. Hij bood een album met foto's aan met herinneringen aan kadastraal leven en afscheid van de heer H. De „Grote Rekenmachine" zetten we in de kast op dezelfde dag, aldus spr., dat de eerste elektronische rekenmachine, de kadas tercomputer, in Scheveningen wordt gemon teerd. Deze Grote Rekenmachine' (hoe kort ge leden lijkt het schrijver dezes nog, dat Ir. H. de handrekenmachine met jeugdig enthou siasme introduceerde!haalde in zijn met grote aandacht en bijval aangehoord dankwoord voor de laatste maal in zijn 45-jarige kadastrale loopbaan nog even herinneringen op, herinne ringen, die accentueerden hoezeer, gelukkig, de bakens bij het Kadaster zijn verzet. Frap pant was voor menigeen te horen, dat 40 jaar geleden in de tweede stad van het land het Ka daster nóch telefoon, nóch schrijfmachine be zat, en de dienst nog te voet van post naar post werd verricht. Vandaag, aldus Ir. H., krijgt alleen het CTO al 400.000,— aan nieuwe instrumenten, en de Fotogramme- trische Dienst verkreeg binnen korte tijd een instrumentarium van ruim 1.000.000, Spreker wenste ten slotte het CTO binnen afzienbare tijd een nieuw gebouw toe. Van de gelegenheid, Ir. Harkink nog persoon lijk een hand ten afscheid te drukken, werd een druk gebruik gemaakt. PST Voor de zeer vele blijken van belangstelling, die ik zowel mondeling als schriftelijk uit de kring van de lezers van „Geodesia" op of om streeks 28 januari 1965, ter gelegenheid van mijn afscheid uit de ambtelijke dienst, mocht ontvangen, benevens voor de prachtige ge schenken en bloemstukken, betuig ik mijn har telijke dank. Het is voor mij een grote voldoe ning, dat het onderwijs, zoals dit aan het C.T.O. is gegeven, voor vele honderden cur sisten vruchtdragend is geweest. Ir. F. Harkink Bij de afdeling Grondbeheer van de Dienst der Gemeente werken kan worden geplaatst een die zal worden belast met de verwerving van onroerende goederen. Alleen zij, die op dit terrein een gedegen ervaring in overheidsdienst hebben en bekend zijn met de aan deze werkzaamheden verbonden facetten, komen in aanmerking. Aanstelling zal, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring, geschieden in één der navolgende rangen: Technisch ambtenaar f 8.292,- 1 0.920,- Technisch ambtenaar 1e kl. 1 0.380,- M 2.900,- Technisch hoofdambtenaar f 1 1 .832 - 1 4.688,- exclusief 5,3% huurcompensatie en 4 vakantietoeslag Van de genoemde bedragen wordt geen premie A.O.W. ingehouden. Sollicitaties onder no. 489 te richten aan de Direkteur van de Centrale Personeelsdienst, Raadhuisplein 8 te Apeldoorn.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 11