51 (De hieronder vermelde tijdschriften, enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aan vragen te richten aan de heer E. Draisma Ing., p/a Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) Acta Technica (Hongarije), tomus 47, 1964, facs. 12, blz. 1263: F. Halmos, Analyse (en vereffening) van de Zwitserse sectorenmethode-Wild; G. Alpar en Somogyi, Over de foutenverdeling in de ruimtelijke aero-triangulatie; A. Adam en Vero, Resultaten van de regionale tel lurische metingen van het geo-fysische onderzoek-labo- ratorium in Hongarije; dezelfden. Invloed van de zons opgang op de tellurische aard)stromen; S. Forrai, Eenvoudige en directe bepaling van de richtingstangens volgens het Gausse principe, van een ingeschakelde vereffende rechte, voldoende aan de voorwaarde pe'2 min; P. Bencze, Over de dagelijkse en jaar lijkse gang (variatiewisseling) van de atmosferische elektrische onrust blijkens de registratie van het geo fysisch observatorium te Nagycenk; E. Takacs (Rus sische tekst)Registrerende magnetometer voor mag- neto-tellurische metingen; F. Halmos, Snelle oplossing van normaalvergclijkingen in algemene gevallen der vereffening en vergelijking met de gemoderniseerde Gausse, Bjerkammerse en Reichenederse oplossingen; J. Mitter, Het meteorologische probleem van de elek tronische afstandmeting; B. Milasovszky, Over de be rekening van basisnetten met gemeten richtingen; A. Tarczy-Harnoch, Over de bepaling van de vereffe- ningsrechte tussen verschillende punten, resp. de grote en kleine as van de tellurische stationsellips (vergelij king van verschillende oplossingen); M. Vero-Hetényi, De vereffening der puntinschakeling door lengtemetin gen met de vereffeningsmethode der voorwaardelijke waarnemingen; A. Tarczy-Hornoch, Over de vereffe ning van een net met gemeten afstanden volgens de methode der voorw. waarnemingen; N. Nekrassowa, Over geodetische woordenboeken. tomus 47, facs. 34, 1964: Dr B. MilasovszkyAnalyse van de meridiaanmethode ter bepaling van de tijd; T. Boldizsar, Meting van de aardse warmtestroom in de tweelingschacht van Hoss- zühetény, 90 m van elkaar gelegen op 540 m diepte; Cs. Asszonyi, Vereffening van een geheim systeem van waarden met n veranderlijken, met behulp van een lineaire functie; dezelfde. Bijdrage tot de bepaling der richtingstangens van een vereffende rechte, die voldoet aan de voorwaarde 25 pe- min; S. Forrai, Samen hang tussen de standaard-foutenellips en de vereffe ningsrechten; J. Hazay, Bepaling van de karakteris tieke functie van de hoekgetrouwe projecties met be hulp van de basisvergelijking der conforme afbeelding; F. Halmos, Onderzoek van de mogelijkheden ener een voudige constructie van de voetpuntencurve der mid delbare foutenellips „par section d'arc"; dezelfde, Te rugvoering van de voorwaardelijke waarnemingen met niet-gemeten onbekenden tot zuivere voorwaardelijke waarnemingen; A. Tarczy-Hornoch en G. Alpar, Over de nauwkeurige bepaling van kleine hellinghoeken met waterpasinstrumenten van grote precisie; V. Schcffer, Geo-fysisch onderzoek van de geo-thermische gebieden der aarde; A. Wallner, Over de aardmagnetische waarnemingen in het geo-fysisch laboratorium bij Na gycenk en over hun waarde benevens een vergelijking van de magnetische en tellurische gegevens; K. Neu- bert. Bepaling met grote nauwkeurigheid van richtin gen in mijndistricten n.a.v. bodembewegingen. Allgcmeinc Vermessungs-Nachrichten Wcst-Duitsland 1964-10 E. Zaiser, Ortspolygonierung mit der Basislatte; As- kania-Grossinstrumententechnik im letzten Jahrzehnt; P. Löbel, Die Polygonierung ohne Streckenmessung mittels Rautenzügen; D. Hasse, Strom- und Taliiber- gangsnivellement mit Theodoliten; G. Schlegtendal, R. Elstner en M. Tiemann, Zur Ermittlung von Grund- stückswerten (8. Folge); H. Göpfert, Zur Automation im Vermessungswesen. 1964-11 C. Troll, Richard Finsterwalders Lebenswerk und die geographische Hochgebirgsforschung; R. Finsterwalder, Photogrammetrische Arbeiten en G. Neugebauer, Kar- tographische Bearbeitung (einer Karte 1 50.000 des Testgebiets Renfrew); G. Kupfer, Photogrammetrische Höhenauswertung in flachem Gelande; W. Kick en E. Dorrer, Photogrammetrische Gletschermessungen in Norwegen; R. Jaros, Zur Frage des Siedlungsbildes in der Topographischen Karte 1 25.000. 1964-12 H. Hoinkes, Richard Finsterwalder und die Interna tionale Glaziologie; W. Hofmann, G. Neugebauer en P. Schmidt-Thomé, Die Kartenprobe „Edelsberg"; K.-H. Meine, Von der Grundkarte zum Atlas Ëin Überblick; H. Klingsporn, Zur Beschleunigung der toDographischen Erkundung des Kartenwerkes 1 25.000. Der Fluchtstab (Wcst-Duitsland) 1964-5 M. Gesthuisen, Rechenverfahren zur Kubaturberech- nung mit der Handrechenmaschine; K. Kroger, Der Be- bauungsplan. 1964-6 W. Ziegler, Trigonometrische Berechnungen mit der automatischen Tischrechenmaschine Olympia RA 16; K. Peters; Tunnelbau und Tunnelabsteckung in der Antike. 1964-5/6 E. Jacobs, Trigonometrische und polygonometrische Berechnungen in den neuen Vermessungsvordrucken (Fortsetzung). Geodézia es Kartografia (Hongarije) 1964-4 A. Tarczy-Hornoch, Vereffening van vierhoeken (met gemeten zijden) met gebruik van uitsluitend algebraï sche functies; I. Joó, Kort overzicht van de projectie- berekeningen, die in samenhang met de Kreisel-theodo- lietmetingeu in Hongarije te gebruiken zijn; L. Balazs, Produktie, behoeften en voorraad in de geodesie; O. l'Auné, Bepaling van de optimale spanning bij metingen met de invarband; I. Lugosy, Uitgewerkte eenvoudige berekening van een achterwaartse snijding; F. Halmos, Commentaar op het artikel van Lugosy (zie Alg. Verm. Nachr. 1963); L. Pfaff, Ervaring opgedaan bij

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 23