52 het oprichten van pijlers van grote afmetingen; F. G. Rozslai, De controle op metingen met rechthoekige coördinaten; G. Szent-Ivanyi, De voortgang van onze stadsmetingen in 1963; I. Görög, Regeling van het ge bruik en de bedrijfsvoering van de gronden in de pro- duktiecoöperaties van de L.P.G. in de gebieden Györ- Sopron (met perceelsindelingskaarten). 1964-5 Dr. G. Hegyi, Het Hongaarse Kartografische Instituut 10 jaar oud. Een overzicht van de werkzaamheden; M. S. Tscheremisin, Gebruik van de radio-afstands meter in het staatsdriehoeksnet van de Sovjetunie; G. Hankö, Over de huidige oriëntering van stereo-beeld paren en hun vereffening; L. Fialovsky, Eenvoudige methode ter bepaling van de standaardafwijking van de eindpunt-coördinaten en van lengte en richting van de laatste zijde van een veelhoekstrek; I. ]oó. Gebruik en ontwikkeling van de elektronische afstandmeter, nu en straks; F. Ncmeth, Uitbreiding van het toepassingsge bied voor de astronomische azimut-metingen (en be sparing van kosten); Z. Györke, Onderzoek van de bewegingen van stuw- en waterkrachtstations te Tisza- lök; F. Raum, Ontwikkelingstendenz in de praktische geodesie; B. Ratóti, Kartografische geografie een nieuwe wetenschap in ontwikkeling (met daaropvol gend commentaar van Dr L. Irmédi-Molnar en Dr J. Takacs; Dr L. Streirer, Over de nieuwe rechtsregels betreffende statistische gegevens van onroerend goed; Dr T. Lukacs, Enkele pogingen tot automatisering van de meetarbeid; A. Szentesi, Halfautomatische en auto matische apparaten voor plaatsbepaling; A. Bene, En kele woorden over de analytische fotogrammetrie (vgl. art. F. Ackermann, Die heutige Lage in der analyti- schen Photogr. in; Sonderheft Bildinessung und Luft- bildwesen 1963); 1. Kadar, Besluiten van de conferen tie te Novosibusque 1963 aangaande problemen bij de fotogrammetrische bepaling van vaste punten; F. Raum, Geodetische werkzaamheden bij en t.b.v. de Mont Blanc-tunnel; M. Varga, Voorzetcompensator bij waterpasinstrumenten; Somogyi, De analytische ste reo-plotter (zie art. van U. V. Heieva in: The Cana dian Surveyor 1963); F. Raum, Kalender van inter nationale bijeenkomsten op vakgebied tot 1974. Gcodcticky a Kartograficky obzor (Tsjechoslowakije) 1964-11 P. Marcak, Hoogtemetingen van zeer grote nauwkeu righeid met het waterpasinstrument OPTON NI 2; M. Modrinsky, Over de betrekkingen tussen Koppe's parameters en Raab's vergelijkingen; K. Kucera, Trans formatie-formules voor de twee vergelijkings-parame- ters van Koppe en die van Raab; K. Divis, Gebruik van de microbarometer Askania Gb. 5 bij zwaarte krachtmetingen; B. Delong, Gegevens en resultaten om trent het gebruik van de tellurometer bij metingen van vaste punten in een detail-net voor de opname van technisch-economische kaarten; Gulek, Gebruik van nieuwe vaktermen bij de hoogtemeting. 1964-12 Besluiten van het IVe congres van de CSVTS (Tsj. wetenschappelijk-technische vereniging voor Mech. en Autom.); Kouba, Enkele economische problemen bij de mechanisering en automatisering van de landmeet kundige arbeid; M. Cimbalnik, Bepaling van de nauw keurigheid der geodetische basis; B. Delong, Ervarin gen met het gebruik van de elektronische afstands meter bij de inmeting van de punten van een driehoeks- net; V. Blahak, Oorzaken van het ontstaan van defor maties bij tunnelbouw en het proces (de methode) van hun inmeting; C. Drtina, Speciaal geodetisch werk in de zware industrie; K. Jurajda, Een bijdrage tot de methode van inmeting van historisch-architectonische monumen ten ondergronds. Geodetski List (Joegoslavië) juli-aug.-sept. 1964: M. Bruckner, Elektronische rekenautomaten en hun ge bruik in de geodesie; K. Mihailovic, Bijdrage tot de bepaling van de toleranties in driehoeksnetten van de eerste orde; Z. Narobe, Zekerheid van de resultaten, afgeleid uit een klein aantal waarnemingen; P. Lovric, Overzicht over de tegenwoordige methoden bij de sa menstelling van kaarten; B. Putnik en I. Kolar, Geode tische consolidatie van de socialistisch beheerde gron den. Het Tijdschrift der Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij 1964-9 Zwarte en bruine enkeerdgrond op een podzolprofiel. 1964-10 A. Smit, Zoden snijden; Bergbrikgrond en daalbrik- grond in löss. 1964-11 Ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren, Financiering ruilverkaveling; Ir. C. Staf, Onderzoek en ontwikkeling; Duinvaaggrond in kalkloos jong stuifzand en vlierveen grond in veenmosveen. Mitteilungsblatt West-Duitsland 1964, Heft 9: E. Woicke, Betrachtungen zur Grenzbescheinigung (zie ook Heft 10); A. Thoma, Erarbeitung von Kostensat- zen für Fortführungsvermessungen an bandformigen Anlagen; B. Zurhorst, Das Problem der Gebühren für technische Vermessungen. 1964, Heft 10: (G) begint een serie art. over ..Streitfragen des Er- schliessungsrechtes; T. Drees, Die kosten des öffent- lich beglaubigten Lageplanes zum Baugesuch; E. Frie- rich, Vorschlag zur Gebühr von Bauwerkeinmessun- gen; Vollmar, Zur Grenzbescheinigung; H. Sprenger, Über die bisherige Tatigkeit der Arbeitskreises „Bau- technische Vermessungen". Österreichische Zeitschrift für Vermcssungswesen (Oostenrijk) 1964-5 G. Stolitzka, Eine Methode zur Verringerung des Re- fraktionseinflusses im Nivellement: L. Krepper, Das Grundsteuergesetz 1955 und Bewertungsgesetz 1955 (Schluss). Zeiss Informationen (West-Duitsland) Nr. 51 K. H. Vogel, Das automatische Zeiss Nivellier Nr. 2. Nr. 52 S. Pajunen, Rechenanlage im Dienste der Seevermes- sung; I. Bicic, Das Rechenzentrum Ostrava und seine Aufgaben. Heft 53 H. Muller, Optisches Lotgerat mit Automatik. Zuse Forum (West-Duitsland) B. Schlender, Die Programmierung des Zeichentisches Zuse Z 64 Graphomat in den algorithmischen Formel- sprache ALGOL; K. Kreuter, Herstellung van pers- pektivischen und Stereobildern durch eine Rechenan lage mit angeschlossenen Koordinatenschreiber.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 24