leden van het personeel, die zodoende eens een blik konden werpen achter de schermen. Alles bijeen kan men terugzien op een een voudige, maar zeer geslaagde herdenking. C. W. v. d. LINDE van en uit het Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster Tot penningmeester is benoemd de heer J. Ko ning, Eenhoornstraat 8, Haarlem, tel. huis 02500-63007, kantoor 02500-17526. Regionale bijeenkomst Groningen Donderdag 8 april 1965 wordt in het Wegen bouwcentrum, Nieuwe Ebbingestraat 64 te Groningen een regionale bijeenkomst belegd. Aanvang 19.30 uur. De hoofdlandmeter van het Kadaster te Assen Ir. G. Smit zal een inleiding houden over Het Kadaster in Zwitserland. Ir. Smit, die uit eigen ervaring spreekt, zal zowel de juridische als de technische kant belichten. We hopen dat dit speciale kadasteronderwerp veel belangstelling zal ondervinden. 79 Voor het N.G.L. G. Schuurman, VTAK P. S. Weltevreden, VTAK I. J. Pouw, VMDR Fokkink, VMDR N. Schipper, VvL H. Knol, VvL Corr.-adres: Bilderdijklaan 101, Hoogeveen, tel. 05280-2607. Geodeticky a Kartograficky obzor (Tsjechoslowakije) 1964-9 en 10 M. Bursa. Simultaan-waarnemingen van kunst matige aardsatellieten en de astronomisch-geodetische bases; F. Silar. Mogelijkheden van een volledige me chanisatie van metingen van een puntenveld voor de technisch-economische kaartering; F. Charamza e.a.. Over automatisering van geodetische berekeningen. Ervaringen met diverse instrumenten; A. Trpka en médew., Over de technisch-economische kaartering en de ontwikkeling van de technologie; C. Hautke, Nieuwe methoden bij de boskaartering; M. Jelinek en K. Le[an, Over geodetische kaarten; M. Herda en medew., Kaarten voor landelijke planningendocumen- tatie van de gebouwen; V. Krumphanzl en medew.. De plaats van de landmeter bij de stichting van in- vesteringswerken; Sima, Ontwikkeling van de foto- grammctrie en de automatische berekening bij de uit werking van projecten betreffende het transport; M. Jirenec, Documentatie van geodetische gegevens t.b.v. de opmeting van historische gebouwen; V. Svagr en Vicek, Ondergrondse landmeetkundige arbeid in de mijnen (met tekeningen en uitvoerige lit. lijst); Sima, Nieuwe mechanisatie-methoden bij de inhoudsbepaling van ganggesteenten m.b.v. fotogrammetrie en automa tische rekenapparaten. 1965-1 K. Kucera, Studies over de nauwkeurigheid van de oriënteringsmeting; L. Kment, Enkele opmerkingen over de technologie van waterpasmetingen op terreinen boven mijngebied; O. Valka, Analytische oppervlakte berekeningen van groepen percelen of van grote per celen m.b.v. de rekenautomaat T 520 (met diagram); VGregor, Gebruik van fotogrammetrie voor speciale doeleinden in het hooggebergte; F. Silar, Pendebatten (Fr.: lattes de pendule). Geodetski List (Jugoslavië) 1964/4/5/6: F. Rudl, Over de nauwkeurigheid van de bepaling van de formaties en verschuivingen van hoge stuw dammen m.b.v. microtriangulatie (slot); S. Klak, Bij drage ter discussie betreffende verschuivingen van de Adriatische kust, bepaald m.b.v. directe waterpassing; M. Dordevic, „Lasers" en hun toepassing en gebruik in de geodesie bij de lengtemeting; K. Mihailovic, Recente methoden voor de nauwkeurige schatting van de definitief aanvaarde resultaten; M. Dordevic be spreekt de Japanse theodolieten Nikon-K. Nikon-H 5 en Nikon-E 5 en het Japanse waterpasinstrument Nikon-N, alle van de firma NipponKogaku in Tokio. Mitteilungsblatt West-Duitsland) Heft 7 (juli 1964): Van W. Kühnhausen (de redacteur) zijn opgenomen de voornaamste delen van de voordracht, gehouden op de jaarvergadering BDVI van mei jl., getiteld: Der Vermessungsingenieur und die Europaische Wirt- schaftsgemeinschaft. (G.) vervolgt zijn art. over de Bouwwet 1962; Ernst Simon geeft een kort verslag van bovengenoemde jaarvergadering. Heft 8 (augustus 1964): Winand Muller, De 65e verjaardag van prof. Dr. Ing. Erwin Gigas, de Direkteur van het Institut für Ange- wandte Geodasie te Frankfurt; Helmut Schmidt, Die Entwicklung des Berufsrecht der Off. best. Vermes- sungsingenieure; De kosten van de Vermessungsinge- nieure en hun financiële risico's bij de uitvoering van diverse landmeetkundige werkzaamheden. Kartografie (mededelingen no. 24 van de Kart. Sectie KNAG) G. J. Zuidhoek, Het gebruik van plans en topogra fische kaarten bij een sociaal-economisch bureau van een stedebouwkundige afdeling.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 27