enige landmeters gemeente Rotterdam is een 13-tal zeer diep gefundeerde ondergrondse hoogtemerken ge plaatst, welke in het Rijksnet zijn opgenomen en aan hoge eisen blijken te voldoen. Hieruit worden ruim 700 bouten om de drie a vier jaar, of zo vaak als dit nodig blijkt, gecontro leerd. Van enkele bouten in de omgeving van Rotterdam wordt de hoogte van de Rijks waterstaat overgenomen. De gezamenlijke resultaten worden in een boekje, het z.g. ,,Peil- merkenboekje", vermeld en dit boekje wordt aan een 100-tal belanghebbenden uitgereikt. Jaarlijks wordt een lijst met wijzigingen en aanvullingen aan de houders van deze boekjes verzonden. Nauw verbonden aan deze verzorging van het net van hoogtemerken is de regelmatige con trole op zakking van een aantal gebouwen, kunstwerken, kademuren, waterkeringen, op spuitingen en dergelijke. Ook de horizontale deformatie wordt door deze afdeling gemeten en gezien de bodemgesteldheid van Rotter dam zijn er veel objecten welke voor een der gelijke controle in aanmerking komen. De Fotografische Dienst is een onderdeel van de afdeling Landmeten. Zij vergroot en ver kleint voor onze afdeling de kaarten en teke ningen naar elke gewenste schaal, maar ver zorgt bovendien voor alle Gemeente Diensten alles wat op foto- en filmgebied noodzakelijk is. Ook de fotografische werkzaamheden ten behoeve van het micro-archief van de afdeling bevolking verzorgt deze dienst. Onder de fotografische dienst ressorteert de Lichtdrukkerij van Gemeentewerken. in vaste dienst. 92 Amerikaanse Onderneming heeft bij haar bedrijf in Afrika (Liberia) plaats voor Bij voorkeur afgestudeerde HTS-ers met enige jaren ervaring. Ongehuwden genieten de voorkeur. Behoorlijke kennis van de Engelse taal is vereist. Salaris in US-dollars. Na iedere contractperiode van 2 jaar, 3 maan den betaald verlof. Brieven met foto worden ingewacht onder no. 894 Bureau van dit blad. (Roemer Visscherstraat 48, Arnhem).

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 12