J. F. 123 V van en uit het fiffl Regionale bijeenkomst Groningen gehouden op 8 april 1965 Voor een aandachtig gehoor van een vijftig tal abonnees en belangstellenden hield Ir. G. Smit. Hoofdlandmeter van het Kadaster te Assen, een inleiding over „Het Kadaster in Zwitserland". Voor de pauze werd aandacht besteed aan de inrichting van het Kadaster en het recht, dat tot het ontstaan van een dergelijk Kadas ter heeft geleid. In het bijzonder werden daarbij die aspecten behandeld, die in be langrijke mate verschillen van die, welke wij hier kennen en die bepalend zijn voor het Zwitserse Kadaster. Zo wordt bijvoorbeeld de hermeting en bij houding van de één of andere gemeente door de betreffende gemeente zelf opgedragen aan een particulier bureau volgens een tarief, vastgesteld door de Bond en het Kanton, waarin die gemeente is gelegen. Zwitserland is n.l. een Statenbond, verdeeld in verschillende Kantons. Behalve de tarief stelling worden door de Bond tevens de pun ten van het eerste, tweede en derde net be paald, terwijl de Kantons verder zijn belast met de verificatie en controle van de her meting en eventueel ook met de bepaling van de punten van de 4e orde. Een en ander werd door Ir. Smit duidelijk uiteengezet, waarbij vooral de nadruk werd gelegd op het feit, dat de winst van het bureau voornamelijk afhangt van de team geest en scholing van het technisch personeel en van het gebruik van de meest efficiënte apparatuur en methoden om tot de vereiste resultaten te komen. De ontwikkeling van de optische industrie in Zwitserland is daar door enorm gestimuleerd. Ook wat betreft het gebruik van kaartmateriaal, de toepas sing van de tachymetrie en de daarmee ge paard gaande elektronische berekening, wordt door Zwitserland een vooraanstaande plaats ingenomen. Na de pauze werd een uiteenzetting gegeven over de Kadastrale boekhouding, die vol gens spreker vooral door haar eenvoud voor onze begrippen haast onmogelijk schijnt. Ook naar deze uiteenzetting werd aandachtig ge luisterd, terwijl van de gelegenheid tot het stellen van vragen ruimschoots werd gebruik gemaakt. Algemene ledenvergadering V.T.A.K. Op 28 april jl. werd in Ariston te Utrecht de algemene ledenvergadering van de Vereni ging van Technische Ambtenaren van het Ka daster gehouden. Onder de ruim 180 aanwe zigen bevonden zich de ere-leden W. Koop- mans en Pieterson en de heer Kenemans als vertegenwoordiger van de Centrale van Rijkspersoneel. De routine-agendapunten zo als notulen, jaar- en financiële verslagen wer den vlot afgedaan. De jaarrede van de voor zitter (die sinds enige jaren niet meer als punt 1 staat aangekondigd, maar met het oog op hen die van verre moeten komen later op de agenda staat) nam meer tijd in beslag. Deze ging eerst in op enige economische as pecten om daarna o.a. aandacht te besteden aan het feit dat nog steeds geen beslissing is gevallen over de salarisverbeteringen van de middelbare ambtenaren van het Kadaster. Ook de discussie die daarna ontstond spitste zich toe op dit punt en het werd niet onder stoelen en banken gestoken dat men zeer te leurgesteld is over deze trage gang van zaken. Tot voorzitter werd herkozen K. van Houten en in de twee overige bestuursvacatures werd voorzien door herverkiezing van D. Wesselink en verkiezing van J. J. Vermeulen. Collega Tijsmans die aan de beurt van aftreden was als bestuurslid van het N.G.L. werd herkozen, terwijl in de plaats van het redactielid van Geodesia G. A. B. Frinking, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn plaats aan een ander zal moeten afstaan, aan het bestuur van het N.G.L. zal worden voorgesteld de heer B. Nieboer te Eindhoven te benoemen. De voorgestelde contributiewijziging i.v.m. de mogelijkheid tot inning via de loonadministra tie werd aangenomen. Nu er allerwegen pogingen worden aange wend tot het vernieuwen en moderniseren van

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 19