158 meten- en berekende hoek (in de parallactische polygo- nometrie)M. Brukner, Programmering van de elek tronische berekeningen II (met diagrammen); A. Pod- pecan, Het Kadaster in de steden; M. Dordevic, De Distomat Dl 50 van Wild. Geodeticky a kartograficky obzor (Tsjechoslowakije) 1965-4: Kukuca, Verkorte berekening van de momenten in de statistische fouten-analyse; V. Hojove, Mechanisering van de rekentechniek van tabelleringswerk; P. Holota, Berekening van een achterwaartse snijding als een snij punt van twee cirkels; Prusa, e.a.. Verslag van het 10e congres van de Internationale Vereniging voor Fotogrammetrie te Lissabon 1964; Kouba, Voorgeno men activiteiten van de Tsjechosl. wetenschappelijk- technische Vereniging op het gebied van de Geodesie en de Kartografie in 1965. 1965-5: Z. Kotzig, Perspectieven voor geodesie en kartografie in het tijdsbestek 19661970; O. Vesely, Problemen en perspectief in geodesie en kartografie voor het ge bied N.-Moravië; A. Suchanek, Het voorbereidend- en vakonderwijs voor geodetische- en kartografische spe cialisten. Geodézia és Kartografia (Hongarije) 1964-6: L. Solaini, De huidige problemen van de fotogramme trie en het Internat, congres te Lissabon 1964; G. Dar- hof er. De touristische kaarten in DDR (Deutsche De- mokratische Republik); P. Molna Geodetische werk zaamheden voor de Elizabethbrug te Budapest; Mevr. H. M. Verö, Vereffening van voorwaartse snijdingen volgens de methode der voorwaardelijke waarnemin gen; I. Joo, Over de nauwkeurigheid en de geodetische bruikbaarheid van de met behulp van een Kreiseltheo- doliet bepaalde azimuts; O. L'Auné, Hoogte-reductie bij nauwkeurigheids-afstandsmetingen; T. Lukacs, Oplos sing van lineaire vergelijkingssystemen m.b.v. elek tronische rekenapparaten; J. Palos en A. Szentesi, Over de verticale beweging van hoogte-vastleggingen; G. Winkler, Vergelijking van bases voor meetband en basislat op de binnenplaats van het stadhuis te Buda pest; Cebry, Het nuttig gebruik in de stereofotogram- metrie van het reliëf van duinterreinen en moerassen; L. Bagó en F. Magyarosy, Bemerkingen op het art. „actuele problemen bij het onteigeningsproces (ook) m.b.t. inschrijvingen in het Grondboek" van G. Péter in G. ès K. 1964-3. 1965-1: Inhoudsopgave 1964 los bijgevoegd; I. Hazay, Beeld van het gradennet op cylinderprojectie met scheve as; E. Halmay, De foutenfiguur van punten bij een open polygoontrek; I. Török, Afstandmeting bij grote com plexen; L. Bagó, Technische problemen, samenhangen de met de vorm van bouwgronden; B. Erodi en V. Horvath, Samenstelling van kaarten met berghellingen t.b.v. de bodembescherming; E. Molnac en L. Veress, Vervaardiging van plans van hydrotechnische werken; E. Honyi, De huidige Hongaarse toeristenkaarten; M. Tóth, Kaarten en prospectussen van het vreemdelingen verkeer; Gy Szent-Ivanyi, Over de noodzaak en de problemen stadsuitbreidingsplans, die grotendeels nog op schalen 1 1440 en 1 2880 zijn getekend; Z. Tamas, Eenvoudige berekeningen van achterwaartse snijdingen. 1965-2: I. Joo, Onze resultaten en taken op het gebied van de metingen en de technische ontwikkeling; G. Hankó, Taken op het terrein van de geometer-experts bij de realisatie van nieuwe en te vernieuwen industrieën; 7. Antal, Organisatie van de produktie in de geodesie; Zs. Mike, Het gebruik van de stereotoop bij de inter pretatie van luchtfoto's; K. Horvath, De nauwkeurig heid van de kadastrale kaarten; A. Papp-Vary, Kritiek op het art. „Kartografische geografie, een nieuwe we tenschap in ontwikkeling" van B. Ratóti in G. és K. 1964-5. Kartografie (mededeling no. 25 Kartografische sectie KNAG, 1964): Inhoudsopgave jaar 1964; J. P. Heerema en Ir. G. G. L. Steur, Enkele kartografische aspecten van de bodemkaart Nederland 1 50000; P. W. Geudeke, Ver slag van de Kartografische studiedagen 1964 te Amers foort, gewijd aan de thematische kaart. (mededeling no. 26, 1965): H. Wormsbccher, Ing. Ge schiedenis van de kaart van het Hoogheemraadschap der uitwaterende sluizen in Kennemerland en West- Friesland, vervaardigd door Johannes Jansz. Dou(w) in 1665 e.v.; Ir. A. Meuter, De nieuwe topografische kaart van de Nederl. Antillen 1964 vervaardigd d.m.v. stereokaarteerapparaten uit luchtfoto's 1960 (schaal 1 40000 KLM-Aerocarto, ook verkrijgbaar bij de Topo grafische Dienst te Delft); J. Schokkenkamp, Kritiek op bovengenoemde kaart. Mitteilungsblatt West-Duitsland Heft 11, nov. 1964. (G.) vervolgt zijn art. over strijdvragen het recht van ontsluiting; W. Kühnhausen, Verslag van de zitting Comité Permanent FIG te Sofia 1964;-Standpunt van het „Verband Deutscher Diplom-Ing." inzake aandui ding van graden. Heft 12, dec. 1964. (G.) vervolgt art. over strijdvragen recht van ontslui ting; Watermann, over (schriftelijke) verklaringen grensvaststellingen. Heft 1, jan. 1965. Inhoudsopgave jg. 1964; Paul Stichting, Over de 80e verjaardag van Prof. Dr. Erich Brennecke, Directeur van het Instituut voor Landmeetkunde a/d Technische Universiteit te Berlijn; B. Zurhorst, Over schriftelijke verklaringen grensvaststellingen; (G.) vervolgt art. over recht van ontsluiting; Tekst van de Berlijnse Onteigeningswet van 14 juli 1964. Heft 2-1965, (G.) vervolgt art. over ontsluitingsrecht uit Bundes- baugesetz; A. M. Graben, Oprichting van het „Institut für freie Berufe" aan de Friedrich-Alexander Universi teit te Erlangen-NürnbergTekst v/h Besluit 17-7-1964 met richtlijnen voor de landmeetkundige en kadastrale behandeling van ruilverkavelingen (Umlegungen) vol gens de Bouwwet (in Nordrhein-Westfalen). Heft 3-1965. W. Gehrmann, Controle op de bouwplannen door de rechtbank; (G.) bespreekt de rechtspraak betr. „Nicht quaiificierte Bebauungsplane"; Tekst verordening 23- 10-1964 inzake richtlijnen voor de waarde van onroe rend goed (uitvoering Bouwwet-voorschriften)

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 26