Het rapport van de Staatscommissie inzake het Kadaster 135 door P. S. Teeling, lng., technisch hoofdambtenaar le klas van het Kadaster te Alkmaar. In augustus 1957 werd door H.M. de Ko ningin een Staatscommissie (de Staatscom missie-Prinsen) ingesteld met de opdracht, de Regering te adviseren over de maatschap pelijke functie van het Kadaster en over een eventuele wettelijke regeling van dit instituut. Deze opdracht luidde: het van advies dienen over: 1de maatschappelijke functie die het Ka daster dient te vervullen, waarbij in het bij zonder aandacht ware te schenken aan de juridische en planologische betekenis van de kadastrale gegevens, benevens aan de wijze waarop deze gegevens het best kunnen wor den verkregen en bijgehouden; 2. de wenselijkheid van een wettelijke rege ling betreffende het Kadaster, onder overleg ging van een ontwerp van Wet, voor het ge val deze wenselijkheid naar het oordeel van de Staatscommissie is komen vast te staan. Op 3 juli 1964 werd het Rapport van de Staatscommissie inzake het Kadaster aan H.M. de Koningin aangeboden, en kortge leden is het bij de Staatsdrukkerij gepubli ceerd. Het is een zeer bondig rapport geworden, dat in totaal ruim zestig bladzijden telt, waarbij in een bestek van 21 pagina's de contouren zijn geschetst van: Ide maatschappelijke functie welke het Ka daster thans vervult; 2. de wenselijkheid van een uitbreiding van de taak van het Kadaster; 3. de wijze waarop het Kadaster zijn taak vervult en voorstellen tot verbetering hiervan; 4. de wenselijkheid van een wettelijke rege ling betreffende het Kadaster. Een Kadasterkantoor Foto WH. v. d. Wcijden (Buitenhof 37, Den Haag) Deze bondigheid brengt uiteraard mede, dat men zelfs een enigermate ruime informatie over deze vier aspecten tevergeefs in het rap port zal zoeken; doch daar staat tegenover de verheugende omstandigheid dat de beperkte omvang de kans vergroot, dat het stuk in uit gebreider kring wordt gelezen en bestudeerd. En dus niet de kant opgaat van het rapport van de Franse Staatscommissie inzake reorganisatie van het Kadaster in dat land, van omstreeks de eeuwwisseling, welk rap port met zijn zes dikke delen en 3000 pagina's druks wel uitgebreid informeert tot over de

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 3