H.T *St voor de bouwkunde te Utrecht 182 Fotogrammetrische Dienst van het Kadaster ontschrankte of uitgetekende grondplans voor de Kadastrale Ruilverkavelingsdienst werden vervaardigd. Het verslag bevat verder een uitgebreid over zicht van het werk in de verschillende pro vincies, terwijl verder verschillende aspecten van het cultuurtechnische werk onder de loep worden genomen, waarvan we hier speciaal noemen de .Waterschapsconcentratie in ver band met de uitvoering van ruilverkavelingen in Friesland", „Landbouw en recreatie in de ruilverkaveling Oukoop-Kortrijk" en Platte landsvoorzieningen en recreatievoorzieningen in Noord Brabant". Het geheel geeft een overzichtelijk beeld van de vele facetten van het werk van de betrok ken diensten. Het vele landmeetkundige werk dat nodig was om dit alles te realiseren en de diensten, die daarbij naast de kadastrale ruil verkavelingsdienst betrokken waren, blijven hier ongenoemd, maar hun werk was daarom niet minder belangrijk. V. Aan bovengenoemd jaarverslag ontlenen we het volgende betreffende de afdeling Land meetkunde: Het aantal leerlingen bedroeg op 1 januari 1964 voor het le jaar: 21, sterklasse: 10, 2e jaar: 18, praktijkjaar: 29 en 4e jaar: 30. Totaal: 108. Bij het begin van de overgangs- en eindexamens waren deze cijfers niet ge wijzigd. Bij het begin van het cursusjaar 19641965 op 1 september 1964 waren de aantallen voor het le jaar: 21, sterklasse: 14, 2e jaar: 22, praktijkjaar: 27 en 4e jaar: 30. Totaal: 114. Op 31 december 1964 was het aantal leer lingen van de le klasse door het verlaten der school met 2 verminderd tot 19 en het totaal tot 112. De leeftijd der leerlingen varieerde in de eerste klas van 16 tot 23 jaar en ouder, in de sterklasse, tweede klasse en praktijkklasse van 18 tot 23 jaar en ouder en in de 4e klasse van 19 tot 23 jaar en ouder. De vooropleiding van de leerlingen der eerste klasse was M.U.L.O.-B, M.U.L.O. -f- C.T.O., M.U.L.O. P.B.N.A., H.B.S. 3-4, H.B.S. 3-4 C.T.O.. H.B.S. 4-5 en Schakel klas H.T.S. Voor de sterklasse was dit H.B.S.-B 5 j.c. en H.B.S. 5 1-2 jaar T.H. Bij de overgangsexamens in 1964 werden be vorderd van schakelklas naar le klasse: 1, van le naar 2e klasse 21. waarvan 1 voor waardelijk, van sterklasse naar praktisch jaar 10, waarvan 2 voorwaardelijk, van 2e klasse naar praktisch jaar 1 7 en van praktisch jaar naar 4e klasse 29 leerlingen. Aan de eindexamens werd deelgenomen door 30 kandidaten. Hiervan slaagden 29, waarvan 1 met lof, terwijl 1 kandidaat werd afgewe zen. Als gecommitteerden fungeerden Mr. Ir. S. M. Meelker, directeur van het Ministerie van Financiën, Hoofd van de Directie Kadas ter en Hypotheken te 's-Gravenhage en Ir. B. Scherpbier, raadgevend ingenieur, oud- hoofd van de Topografische Dienst van de N.V. Bataafse Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage. Van de in 1960 en 1961 ingeschreven leer lingen voor respectievelijk de eerste- en de sterklasse slaagden in de voorgeschreven tijd respectievelijk 52 en 53 Vorig jaar waren deze percentages 55 en 60 De le klasse maakte excursies naar de onder afdeling Landmeten en Kartografie van Ge meentewerken Amsterdam, Havens te Rotter dam en Deltawerken, Koninklijke Nederland- sche Heidemaatschappij en Spoorwegmuseum en Slot Zuylen. De 2e en sterklasse gingen naar Ruilverkaveling Tielerwaard, Havens te Rotterdam en Deltawerken, Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat en Metingen te Koot- wijkerzand, terwijl de 4e klasse Metingen in het Panbos tussen De Bilt en Soesterberg, Koninklijke Instituut voor de Tropen en To pografische Dienst en Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat bezocht. V.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 22