r 185 Opgave van nieuw verschenen kaartbladen van de Topografische kaart van Nederland: Schaal 1:25000 Nummer Naam van het blad Verkend Herzien Uitgave 27-F Raalte 1963 1965 (De hieronder vermelde tijdschriften, enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aan vragen te richten aan de heer E. Draisma Ing., p/a Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) Cultuurtechnisch Tijdschrift 1965-5: Geprefabriceerde kunstwerken in de cultuurtechniek. 1965-6: C. van Wijk en A. Groenenboom, De verkaveling van het dorpsbehorengebied Wierum. P. A. v. d. Broeke, Twee constructies om afschuiving veroorzaakt door kwel tegen te gaan. G. H. Hoeymakers, Kostenver- gelijking van enkele alternatieven in het complex Nederweert-Eind (Rvk. „Midden-Limburg"). B. van der Weerd, Apparatuur voor het meten van slootkwel. Geodcticky a kartograficky obzor (Tsjcchoslowaijc) 1965-6: Z. Nevosad, Grafisch-analytische benaderingsmethode bij het vereffenen van bilaterale polygonen volgens de methode der kleinste kwadraten. A. Hasek, Keuze van de plaats der nederzettingen en haar problemen. K. Hodac, Economische en technische regelingen voor grondgebieden gedurende de industrialisatie-periode van de landbouw. M. Miksovsky, Nieuwe technieken: mogelijkheden bij het gebruik van de xerografie in de geodesie. De onafhankelijke landmeter-expert en landmeter-architect (België) 1965, nr. 104: Verslag van aktiviteit, jaar 1964. 1965, nr. 105: La boussole et le radar. De gerechtelijke onteigenings procedure en de vergelijkingspunten. Le progres d'avant-hier et le vrai. De arbeid der gepensioneerden. P. Teirlinck, Bornage, cadastre et titre foncier. „Waar blijft de orde?" Tijdschrift voor kadaster en landmeetkunde 1965-2: Prof. Dr. Ir. W. Schermerhorn, Voorbeelden van de wisselwerking tussen de ontwikkeling van de maat schappij en die van wetenschap en onderwijs. Prof. A. Kruidhof, De cartografie, gezien door een geodeet. A. Conen, Geologische kaart van Nederland. A. Conen, Bodemkaart van Nederland. Ir. A. C. van Roermund, Het 150-jarig bestaan van de Topogra fische Dienst. 1965-3: Prof. Dr. K. Schwidefsky, Die Grenzen von Mensch und Automat in der Photogrammetrie. Rapporten inge diend voor het elfde internationale congres van de F.I.G. te Rome. Ir. P. A. Roos, Statistische dag 1965. Ir. H. L. van Gent, Automatiseringsdag. W. Schermer horn, In memoriam Ir. H. J. van Steenis. Ultee, In memoriam F. James. Zeiss Informationen (West Duitsland) 1965-56: M. Drodofsky, Einseitige Abschlussfehler im Prazi- sionsnivellement. 19 NU (Uitgave van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw), nr. 1: Mr. B. W. Biesheuvel, Verkeer in twee richtingen. F. A. M. Wilbers, Kijk maar, u staat hier niet bij. Dr. S. L. Mansholt, EEG: Lusten en lasten. K. van der Esch, Het andere eind van de weg. B. Boersen, „Ons Wimke" maakte miljoenen concern. Ir. W. F. Ger- hardt, Van Ros naar Rad. De Maagdenkamer. W. van de Stad, Aan de voet van de varkensberg. P. Hage, Coniferen meer waarderen. Wat het seizoen brengt. Domo-Bedum staat in Beilen. H. Manders, Verande rend platteland, nr. 2: R. van der Zande, Hoe zit het met dat doordraaien? H. Bollen, „Een koei" roepen ze allemaal. K. van der Esch, Het andere eind van de weg. K. Timmer, Boeren bouwden bankreuzen. B. Boersen, De man van de bloemen, bollen en bomen. P. Hage, De Grieken zogen zich een honingroes. W. van de Stad, De ge heimtaal van Brussel. Mr. E. Elias, Ik kèn het dorps leven. Fregos, De Zes en de Landbouw. P. Mulder, Twee die niet anders zouden willen. R. A. WHet Verre Oosten kwam dichterbij. Ir. D. S. Tuynman, Tussen overvloed en tekorten. nr. 3: Dr. N. H. H. Addens, Blijven of gaan. W. van de Stad, Veredeling. L. Thuring, Bij de maïtres is de tuinbouw hoofdzaak. Het mysterie van de melkprijs. Een beetje heimwee naar moeders keuken. De boom- fiets. B. Boersen, Jan Bruinsma en de kunst van het kweken. K. van der Escli, Het andere eind van de weg. P. Hage, Leliën des velds. Fregos, De Zes en de Landbouw. Brochures e.d.: Wild, Hcerbrugg. D. Kennedy, Neue Hilfsgerate für den Bildflug. Te koop Boussole-Theodoliet TO 360°, merk Wild Heerbrugg, praktisch onge bruikt, in metalen stop, met inschuifbaar statief. Nieuwprijs 1.397, statief 138, Gaarne biedprijzen onder nr. A 121 van dit blad.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 25