3e N+G*L+~Congres in samenwerking met de N*L*F* en tentoonstelling van geodetische instrumenten en tekenbehoeften Arnhem 12 en 13 november 1965 163 Congres Op 12 november a.s. vindt, zoals u reeds is meegedeeld, te Arnhem het gecombineerde Congres van de Nederlandse Landmeetkun dige Federatie en het Nederlands Genoot schap voor Landmeetkunde plaats. Deze eerste bijeenkomst van allen, die in Neder land op enigerlei wijze bij de landmeetkunde betrokken zijn, is gewijd aan Het technische gedeelte van het rapport van de Staatscom missie inzake het Kadaster. Zes sprekers zullen de rapporten van de werkgroepen, die de Staatscommissie in deze van advies dienden, nader belichten. Op „Automatisering van de kadastrale ad ministratie" zullen de heren W. Joosten, Oud-Ingenieur-Verificateur van het Kadas ter, en Mr. L. F. Berretty, Bewaarder van de Hypotheken en het Kadaster te Eindhoven, hun visie geven. „De samenwerking tussen Kadaster en andere landmeetkundige diensten" wordt be licht door Ir. Wolthuis, Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster te Groningen, en Th. van Voorst Ing., Hoofd van de Landmeetkundige Dienst van de Gemeente Nijmegen. Diverse technische problemen in verband met meetkundige grondslag, hoofdpuntennet, meetmethodieken en kaartvervaardiging wor den aan de orde gesteld door Ir. A. J. Wijte- ma, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Arnhem, en Ir. H. van den Berg, Hoofd van de Bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeks meting te 's-Gravenhage. Prof. Ir. W. Baarda, Hoogleraar in de Geo desie aan de Technische Hogeschool in Delft, geeft tenslotte een algemeen overzicht over de technische aspecten van het rapport van de Staatscommissie. De gehele bijeenkomst staat onder gemeen schappelijke leiding van de voorzitters van de N.L.F. en het N.G.L., de heren Prof. Ir. A. J. van der Weele en Rietveldt Ing. Ongeveer een maand voor het congres ont vangt u een gestencilde uitvoerige uiteenzet ting van hetgeen door de diverse sprekers naar voren zal worden gebracht, zodat u in de gelegenheid bent u voor te bereiden op de discussies. De juiste titels van de bijdragen worden dan eveneens meegedeeld. We maken u er nadrukkelijk op attent, dat het hier technische onderwerpen betreft, die niet alleen voor het Kadaster van belang zijn maar voor allen die bij de landmeetkunde zijn betrokken. Wij verwachten u dan ook allen. Tentoonstelling Naast bovengenoemd gemeenschappelijk congres organiseert het Nederlands Genoot schap voor Landmeetkunde op 12 en 13 november een grote tentoonstelling op geo detisch gebied, waar speciaal aandacht wordt besteed aan de automatisering. Evenals bij het 2e N.G.L. congres worden door de ex posanten op de tweede dag weer diverse in teressante lezingen verzorgd en demonstra ties gegeven, zodat het gewenst is beide dagen te reserveren voor een verblijf in Arn hem. Damesprogramma Ook voor de dames van de deelnemers, die hun echtgenoten of verloofden willen verge zellen, is weer een aantrekkelijk programma samengesteld, dat is aangepast aan het sei zoen. Na bijwoning van de opening van het con gres vertrekken de dames per autobus naar het Nationale Park ,,De Hoge Veluwe". Hier houdt de heer A. B. Wigman een lezing over

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 3