Gedaagde: N.V. Sapphire Filmproductie te Amsterdam. Gevraagd werd verbod tot vertoning van de film. Eiser won deze zaak (2 redenen). Ter toelichting diene: De jongen had 500,voor zijn mede werking aan de film gekregen en had de goede naam van zijn gezin in de film be klad. Eiser had o.a. aangevoerd, dat in de film een onjuiste indruk wordt gewekt, n.l. dat eisers zoon een „verdrietig slachtoffer van een asociaal milieu" is, zonder dat ge daagde zich de moeite heeft gegeven om na te gaan, of dit aldus bewust opgewekte beeld in overeenstemming met de werke lijkheid is; dat gedaagde door aldus te handelen en bedoelde film openbaar te maken, op schromelijke wijze, buiten eisers voorken nis, de beslotenheid van het gezin door breekt en de meest intieme gebeurtenissen van eisers gezin publiek maakt, teneinde daarmede in een door gedaagde vervaar digde en voor vertoning verhuurde film, een bepaald effect te sorteren. Op welke gronden moest volgens uw me ning de eis worden toegewezen? 2. Bespreek de juridische gevolgen van het huwelijk (o.a. huwelijksvoorwaarden). 3. Bespreek uitvoerig de verschillen tussen roerende en onroerende goederen. 4. Wat is een krediethypotheek? Wat is het voordeel? 5. Wanneer is een muur gemeen en wan neer niet? Administratief recht (75 minuten) Beantwoord kort en zakelijk in de aange geven volgorde de vragen 1 en 2. Vervolgens naar keuze vraag 3 of 4. 1. a) Welke opvattingen kent gij inzake de verhouding van het administratief recht tot het privaatrecht? b) Noem puntsgewijs een aantal beper kingen op het recht van eigendom die 3. a b c d 4. a b voortvloeien uit het administratief recht. Geef een aantal voorbeelden waaruit de omstrengeling van de eigendoms bevoegdheden door het administratief recht blijkt. Acht gij deze omstrengeling een juiste ontwikkeling? Motiveer uw antwoord. Hoe kunt gij de administratiefrechter- lijke achtergronden van een gemeente lijke of provinciale landmeetkundige dienst formuleren? Welke normen uit het administratief recht acht gij van toepassing op een dergelijke dienst? Motiveer uw ant woord. Welke opdrachten kan een dergelijke dienst verkrijgen bij de voorbereiding en de uitvoering van een onteigenings procedure? Noem enkele moeilijkheden op land meetkundig gebied die zich hierbij kunnen voordoen. Welke gegevens kunt gij aan de rijks begroting ontlenen inzake de dienst van het Kadaster? Hoe geschiedt tegenwoordig veelal de behandeling van een bepaald hoofd stuk van de rijksbegroting in de Tweede Kamer? Welke invloed heeft de Algemene Rekenkamer op de uitgaven? Wat is de plaats van de grondbelas ting in het geheel der inkomsten? Noem enkele bronnen van inkomsten voor de gemeenten. Welke moeilijkheden zijn op dit ge bied in 1965 bij verschillende gemeen ten gerezen? Welke instanties zijn bij de behande ling van de gemeentebegroting betrok ken? Wat is de taak van Burgemeester en Wethouders van een gemeente? Landmeetkunde III Tijd: 150 minuten. 1. Bij de verkenning van een puntsbepaling blijkt dat gemeten kunnen worden: voorwaartse richtingen uit de bekende punten 1 en 3; achterwaartse richtingen naar de bekende punten 2, 4 en 5. 206 2. a

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 18