208 5. Aan welke eisen moeten de ruimtelijke modellen van het te kaarteren terrein voldoen om tot de kaart op gewenste schaal te kunnen worden herleid? 6. Welke voorwaarden worden hiervan vervuld bij de horizontering van ieder model? 7. Geef aan, waarom in het gemiddelde Nederlandse terreintype deze horizon tering gemakkelijk is te verwezenlijken. 8. Welke gegevens zijn voor de vervulling der overige voorwaarden van vraag 5 noodzakelijk en welke zijn gewenst en waarom? 9. Geef aan het verschil tussen de netto modellen voor de kaartering en de bruto modellen. 10. Wanneer een te kaarteren gebied van rechthoekige vorm bestreken wordt door s stroken van ieder m gehorizonteerde modellen, hoeveel gegevens (zie vraag 8) zijn er dan met het oog op de kaar tering wenselijk? 11. Werk uit, hoe men deze als onbekend te veronderstellen gegevens oplost uit me tingen en vergelijkingen volgens de An- blok methode als men op de foto's van dit gebied t in terrestrische coördinaten bekende punten identificeert: 1wanneer deze niet zijn begrepen in de gewenste paspunten van vraag 10; 2) wanneer deze daarin wel zijn begre pen. Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Aangevraagd werd ruilverkaveling van de blokken Barradeel onder de gemeente Barra- deel ter grootte van ca. 4800 ha, Uden II onder de gemeenten Uden en Zeeland ter grootte van ca. 190 ha, Putten III onder de gemeente Ermelo ter grootte van ca. 1920 ha en Slangenborg III onder de gemeente Vlagt- wedde ter grootte van ca. 120 ha. Woordenlijsten Kartografie In de tweede algemene vergadering en tech nische conferentie van de International Car tographic Association te London en Edin burgh 1964 werd besloten tot het instellen van drie speciale commissies. Voor commis sie II (voorzitter Prof. Emil Meijnen) betref fende definiëren, klassificeren en normali seren van kartografische begrippen is de op dracht als volgt omschreven, a. een woordenlijst maken met definities van de voornaamste kartografische documen ten; een lijst maken, in logische volgorde, van de belangrijkste handelingen die verricht worden bij de vervaardiging van deze do cumenten en van de woorden (met defini tie), die betrekking hebben op zulke han delingen; c. een korte, maar voldoende definitie geven van alle begrippen en handelingen; d. een klassificatie maken van kaarten en kartografische documenten volgens een methodische opzet; e. een vereenvoudigde, verklarende woor denlijst maken van de overeenkomstige begrippen in de belangrijkste talen. Het resultaat van deze ongetwijfeld nuttige arbeid zien wij met belangstelling tegemoet. Naamlijst van afgestudeerde H.T.S.-ers in de Landmeetkunde In juni verscheen weer de Naamlijst van af gestudeerden aan de H.T.S. te Utrecht, Af deling Landmeetkunde". In deze zesde uitgave zijn nog niet de namen van de 29 geslaagde kandidaten opgenomen, welke wij in het juli-augustus nummer publi ceerden. Een overzicht van de diensten waar de afge studeerde H.T.S.-ers werkzaam zijn, nemen we hieronder over.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 20