Kent U reeds de Onopzegbare Ziektekostenverzekering van de Ambtenaren-Centrale? 277 Met hoek 1 D'A' hoek XD'A') en hoek 1 A'D' hoek XA'D') en afstand A'D' kunnen we de horizontale coördinaten van 1 op A'D' (dat zijn DX' en XX') en de afstand A'X berekenen. Vervolgens bereke nen we in de rechthoekige driehoek A'X 1 de verticale afstand IX en voor controle nog maals in driehoek D'X 1IX plus de vizierlijn hoogte van het instrument geeft de N.A.P.- hoogte van punt 1 We berekenen 2 tot en met 6 op overeenkom stige wijze. Remedie Het nog uit te voeren restauratieplan in hoofdzaak behelst nu het volgende: a. het demonteren van de voorpoort aan de noordzijde: b. het aanbrengen van twee doorgaande fun- deringsbalken onder de gevels ter verstij ving hiervan en het stempelen van de muur boven de poortopening: het inbren gen van de waalpalen naast de gevels en onder de tijdelijk aan te brengen draag constructie van de toren: het storten van gewapend betonnen kespen over de paal koppen. Aan de doorgaande balken worden hef bomen bevestigd, waarop correctiestellin gen zullen rusten. Tussen deze hefbomen en de langsbalken worden vijzelinrichtingen aangebracht (fig. 6 en 7b): c. het opbouwen van de tijdelijke draagcon structie van de toren. Eerst worden nu de bovenste balkenlagen van de poort, spe ciaal die waar de toren op rust, onder steund met deze constructie: dan kan een betonvloer met een randbalk in de toren- vloer worden aangebracht, waarna deze vloer o.a. dient om de toren op de draag constructie te laten rusten. Nu kunnen de correctiestellingen op de hefbomen langs de noordzijde van de noordgevel worden geplaatst (fig. 7c en 6): Dit zijn betondrukpalen, die zijn samengesteld uit holle gewapende betonpaalstukken die op elkaar ge plaatst worden, waarbij de verbinding wordt gevormd door in de holte een holle stalen pijpias aan te bren gen. De palen worden hydraulisch ingedreven. Staat de paal op de vereiste diepte, dan wordt een verbrede voet door de holte aangestampt en de paal opgevuld met beton. Dit systeem is noodzakelijk i.v.m. de be perkte werkruimte en het vermijden van trillingen. d. het opvijzelen van de toren en de gevels tot de gewenste hoogte en verplaatsing van de koepel over 70 cm in zuidelijke richting fig. 7d) e. correctie van de gevels: f. het aanbrengen van nieuwe balklagen voor de diverse verdiepingen; de toren komt op de definitieve steunpunten te rus ten en de tijdelijke draagconstructie wordt afgebroken. De afwerking kan nu plaats vinden fig. 7f Na de restauratie ziet de buitenomtrek van het gebouw er uit zoals deze gestippeld is aan gegeven in fig. 5. Het betreft hier een voor lopig plan, waar zeker nog de nodige wijzigin gen in zullen worden aangebracht; o.a. be staat de mogelijkheid, dat de gehele hulpcon structie voor de toren achterwege blijft en men de koepel gedurende de restauratie van het gebouw aflicht met een heftruck. Onze Leden-verzekerden genieten, naast een uiterst soepele schaderegeling, o.a vogoeding van de kosten van een onbeperkt aantal huisartsvisites; 80 0/o van de voorgeschreven medicijnen een onbeperkte verpleegduur in ziekenhuis of sanatorium; de specialistische behandelingen met of zonder ziekenhuisopname. Op Uw verzoek verstrekken wij U gaarne volledige inlichtingen over onzespecifiekeambtenaren-ziektekosten- verzekering. Ondergetekende verzoekt „De Ambtenaren Centrale" Maliebaan 108 Utrecht Telefoon (030) 1 95 46* inlichtingen te verstrekken over haar ziektekostenver zekering Naam; Adres: Functie;

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 13