GEMEENTE ROTTERDAM landmeetkundig ambtenaar V. ling, olie-exploratie, decca hi-fix, fotogram- metrie, satellieten enz. Een andere activiteit tijdens het Lustrum heeft betrekking op de grafsteen van de 16e eeuwse landmeter Willem Janszoon. Deze unieke steen met de afbeelding van een land meter met de instrumenten en kleding uit zijn tijd, is door ,,Snellius" met behulp van Monu mentenzorg en de N.L.F. verplaatst naar een meer beschutte plaats in het voorportaal van de Ned. Herv. Kerk te Baarland. De onthul ling zal plaats vinden op 25 november des namiddags in aanwezigheid van twee engelse gasten, hoogleraren, autoriteiten, leden van „Snellius" en anderen die door hun aanwe zigheid blijk zullen geven van hun belang stelling. Aangezien het 350 jaar geleden is dat Wille- brord Snellius zijn eerste metingen deed en hoogleraar werd te Leiden, zal oud-lector N. D. Haasbroek op 26 november een her denkingsrede uitspreken. Dit zal des morgens in Leiden geschieden, 's Middags is de fees telijke vergadering met o.a. lustrumrede, toe spraak door Prof. dr. ir. W. Schermerhorn: .Waarom moet ook de geodetisch ingenieur iets van het maatschappelijk leven begrij pen?", opening van de fototentoonstelling, aanbieding van het lustrumboek. Aansluitend vindt de receptie plaats in het gebouw voor geodesie. Zaterdagavond is er tenslotte voor gasten, leden en oud-leden een diner en gala-bal. Wij trachten met bovengeschetste activitei ten en de verdere opzet van dit lustrum gro tere bekendheid te geven aan de geodesie en hopen vele bezoekers en belangstellenden te mogen begroeten. Bij de afdeling Landmeten van Gemeentewerken zijn een tweetal vakatures te vervullen van (buitendienst) De voorkeur gaat uit naar kandidaten, die in het bezit zijn van het diploma H.T.S. (afd. Landmeetkunde) of van het diploma N.L.F. landmeettechnicus. Ervaring in het veldwerk strekt tot aanbeveling. Rangindeling en salaris zijn afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Sollicitaties binnen veertien dagen, onder nr. 506, te zenden aan de chef van het bureau Personeelvoorziening, stadhuis, Rotterdam. 285 DE LUSTRUMCOMMISSIE 1965

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 21