IN MEMORIAM B. Disselhof ing. Op 16 oktober j.l. werd onze medewerker Bertus Disselhof plotseling door de dood, uit ons midden weggerukt. Hoewel wij wisten dat zijn gezondheid te wensen overliet, kwam het bericht van zijn overlijden geheel onver wacht. Dit te meer, omdat er aanwijzingen waren dat hij eerlang een deel van zijn werk zaamheden zou kunnen hervatten. Met Disselhof is een zeer gewaardeerd medewerker, die voor velen van ons een vriend was, van ons heengegaan. Hij heeft zich voor onze werkgemeenschap grote ver diensten verworven. Sedert het ontstaan van de Meetkundige Dienst heeft hij in de voorste gelederen ge staan. Op nog jonge leeftijd werd hij belast met de leiding over grote werken, waarvoor veel meetploegen moesten worden ingezet. Door de wijze waarop hij zijn taak vervulde heeft hij er in hoge mate toe bijgedragen dat het werk van de Meetkundige Dienst, zowel in de Rijkswaterstaat als daarbuiten, zeer werd gewaardeerd en volledig vertrouwen genoot. De wijze, waarop hij het werk aan vatte en organiseerde, heeft model gestaan voor de inrichting van de gehele buitendienst van de Meetkundige Dienst. Maar dat niet alleen. Disselhof is een dergenen geweest wier werk en optreden hebben aangetoond dat in ons land bij de beoefening van de land meetkunde een plaats kon, of beter gezegd moest, worden ingeruimd voor middelbare en lagere krachten. In dit opzicht heeft hij pionierswerk verricht. Zijn verdiensten voor de Meetkundige Dienst en de landmeetkunde in het algemeen hebben erkenning gevonden in zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het is voor hem een grote teleurstelling ge weest en het heeft hem veel verdriet gedaan, dat zijn achteruitgaande gezondheid hem verhinderde zijn carrière af te ronden op de wijze die hij zo graag gewild had. Bij dit alles gaan onze gedachten uit naar zijn vrouw die thans zo alleen achter blijft. Wij hopen dat zij troost mag putten uit het weten dat haar man een welbesteed leven heeft gehad en veel belangrijk werk heeft gedaan voor de Meetkundige Dienst. Wij allen zullen aan Disselhof vele en goede herinneringen bewaren. 288 RIENSTRA

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 24