289 t van en uit het nat VERHOGING ABONNEMENTSPRIJS GEODESIA Tot onze spijt hebben we ons genoodzaakt ge zien in verband met de gestegen druk- en portokosten de abonnementsprijzen voor Geo- desia met ingang van 1 januari 1966 opnieuw te verhogen. De abonnementsprijzen zijn voor de op 1 januari 1966 of later ingaande of ver nieuwde abonnementen als volgt vastgesteld: Vrije abonnees (niet-leden van één der bij het N.G.L. aangesloten verenigingen) 16,50 voor binnenland en 18,— voor buitenland (voor verzending per luchtpost wordt 15, per jaar extra berekend). Studerenden aan T.H. of H.T.S. betalen voor een studieabonnement 11,— per jaar. De prijs van losse nummers is bepaald op 2.50. Wij verzoeken de abonnees bij het ingaan van een nieuw jaarabonnement bovenvermelde be dragen te willen overmaken op postrekening 223150 t.n.v. de Penningmeester van de Stich ting N.G.L., Zocherstraat 77-1, Amsterdam W-l. of op de bankrekening van het Neder lands Genootschap voor Landmeetkunde bij de Algemene Bank "Nederland N.V., bijkan toor Surinameplein Amsterdam. Opzegging van abonnementen dient te ge schieden uiterlijk één maand voor het einde van het abonnementsjaar bij de administra teur, Finestraat 12, Maastricht. Tenslotte maken we de leden van de aange sloten verenigingen er op attent, dat de abon nementsprijs van Geodesia in de contributies van de verenigingen is begrepen en dat ze dus niets moeten gireren op bovenvermelde reke ningen, maar hun contributies moeten betalen aan hun afdelingspenningmeesters of aan de penningmeesters van de verenigingen waar ze lid van zijn. De gironummers van deze pen ningmeesters zijn op de titelpagina van Geo desia vermeld. HET BESTUUR JAARVERGADERING VERENIGING VAN LANDMEETKUNDIGEN 30 oktober hield de V.v.L. haar jaarvergade ring in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. F. van Weel den, speciaal de oud-voorzitter, de heer J. F. Cock Ing., welkom en wenste hem geluk, dat hij weer zover hersteld was, dat het mogelijk was aanwezig te zijn. Vervolgens werd hét op 16 oktober overleden lid B. Disselhof Ing., die vanaf de oprichting lid van de vereniging was, herdacht. Het aantal leden bedroeg op 1 oktober 314, een stijging van 10 in een jaar. Vermeldenswaard is verder dat in mei een excursie werd georganiseerd naar de ruilver kavelingen Beneden Dinkel en Denekampse- veld. De heer G. D. de Beurs werd herkozen als lid van het bestuur van het N.G.L. en de heer M. L. Veen Ing. als lid van de redactie van Geodesia. De heer Van Weelden werd herkozen als voorzitter. 's Middags hield de heer K. Wagenaar een voordracht over „Ervaringen met nauwkeu righeidswaterpassingen en Deformatiemetin gen", die toegelicht werd met dia's en door de aanwezigen met aandacht gevolgd werd. V. OPROEP Wilt u in 1967 of later examen doen voor LANDMEETTECHNICUS Er doet zich volgend jaar de mogelijkheid voor, dat u daartoe op zaterdagen praktisch opgeleid wordt en daarvoor ook nog een gel delijke beloning ontvangt. De opleiding en de praktische oefening vinden hoofdzakelijk in de provincie Utrecht plaats en zullen onge veer 20 zaterdagen in beslag nemen. Wilt u meedoen, meldt u dan spoedig, met opgave van leeftijd, diploma's, ervaring enz., want er is plaats voor een beperkt aantal stu derenden. Deze opgave is vrijblijvend. Nadere bijzonderheden volgen later. Brieven onder nummer S 43 p/a Roemer Vis- scherstraat 48, Arnhem.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 25