W etensc happelij k Adviseur Geodesia 310 AB staat loodrecht op de as autosnelweg. DE staat loodrecht op één der verlengde rechtstanden van de prov. weg. Alle afrondingsstralen zijn 100,00 meter, c. Overgangsboog is de kubische parabool (zie fig. 2). Gevraagd: a. Bereken de coördinaten van de hoofdpun ten A t/m IJ van de ontworpen omgelegde as. b. Bereken het verschil in lengte tussen het bestaande en het ontworpen tracé. M N ri Fig. 2 Kubische parabool. lengte 45,98 m 15,6130 gr q 63,6620 gr Ir. H. Ph. van der Schaaf heeft gemeend met ingang van 1 januari 1966 zijn taak als wetenschappelijk adviseur van Geodesia te moeten neerleggen. Op 1 september 1961 werd deze functie ingesteld en in het septem bernummer van dat jaar deelden we onze lezers mede, dat het ons verheugde Ir. van der Schaaf bereid te hebben gevonden deze taak te aanvaarden. Hierbij werd door het Bestuur van het N.G.L. en de redactie van Geodesia uitdrukkelijk gesteld, dat „Ir. van der Schaaf geen deel van de redactie zal uitmaken, maar slechts advies zal geven over het wetenschap pelijk verantwoord zijn van aan de redactie aangeboden kopij. Aan de hand van dit ad vies kan de redactie daarna zelfstandig be slissen omtrent de wenselijkheid een bepaald artikel al dan niet op te nemen. De verant woordelijkheid daarvoor berust geheel en al bij de redactie Op deze basis is ruim vier jaren samenge werkt op een wijze, die naar we menen te mogen stellen wederzijds als prettig en vrucht baar is ondervonden. De redactie heeft steeds gaarne van de adviezen van Ir. van der Schaaf gebruik gemaakt en zijn eventuele opmerkin gen om tot verbetering van een ingezonden concept te komen aan de auteurs doorge geven, die daarvan een dankbaar gebruik heb ben gemaakt. Behoudens enkele uitzonderin gen zijn ook de adviezen met betrekking tot de wenselijkheid een ingezonden concept al of niet op te nemen door de redactie opgevolgd. Het spijt ons daarom, dat thans aan deze samenwerking een eind komt, al respecteren we de redenen, die Ir. van der Schaaf tot zijn beslissing hebben gebracht ten volle. Tijdens het diner ter gelegenheid van het 3e N.G.L.- congres heeft Ir. van der Schaaf nog eens be- bevestigd, dat de redenen van zijn aftreden volkomen persoonlijk waren en niet beïnvloed van buitenaf. Hij zei daarbij tevens toe in de toekomst gaarne nog eens een artikel voor Geodesia te zullen schrijven. Bij monde van de eindredacteur werd deze toezegging gaarne en dankbaar aanvaard en werd Ir. van der Schaaf dank gebracht voor de prettige wijze waarop hij steeds zijn aanwijzingen heeft ge geven. Zoals de voorzitter van het N.G.L. tijdens ge noemd diner reeds meedeelde heeft Ir. G. A. van Wely, Wetenschappelijk Hoofdambte naar A aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, zich bereid verklaard de taak van Ir. van der Schaaf over te nemen. We verheugen ons hierover zeer en zijn er van overtuigd, dat met Ir. van Wely een opvol ger is gevonden, waarmee op even prettige wijze zal worden samengewerkt. DE REDACTIE

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 18