KARTOGRAAF GEMEENTE 'S-GRAVENHAGE 320 bij T 72 Temps universal (T.U.): temps généralisé par l'adoption d un meridian origine commune: le méridien de Greenwich et d'une division de la Terre en 24 fuseaux horaires d'une heure chacun." „Toute autre appellation que T.U., telle que „temps moyen de Greenwich'' (G.M.T.) est impropre et a proscrire." Duits: Weltzeit. Engels: Universal time; standard time. Commentaar: Dit laatste is verwarring wekkend, mede in verband met het hier onder volgende over: Universal time Volgens ,,The Astronomical Ephemeris 1960en de daarin gegeven explanation, wordt, sedert 1960, als argument in de almanakken, i.p.v. m.t. Gr. de Univer sal Time gebruikt. Hiervan wordt de volgende definitie gegeven: „Universal Time, in principle, is determined by the average rate of the apparent diurnal motion of the sun relative to the meridian of Greenwichbut in practice, the numerical measure of U.T., at any instant is for mally computed from its relation to the measure of time defined by the diurnal motion of the vernal equi nox (lentepunt), which is known as siderial time and which may be rapidly and accuratedly determined from observation of the diurnal motions of stars. Universal Time is a particular case of the measure known in general as mean solar time. Met verwijzing naar de voor 1960 bestaande verwar ring is de aanduiding Greenwich mean time (in de Engelse almanakken) en Greenwich Civil Time (in de Amerikaanse) „This confusion was finally removed by dropping both designations and substituting Universal Time Commentaar op de Dictionnaire Multilingue: Er wordt een nieuwe verwarring gesticht door voor U.T. óók het woord „Standard Time" te geven. Vraag: Waar voor U.T. als duitsc vertaling „Weltzeit" ge geven wordt, waarom dan ook bij T 62; Temps civil Greenwich apparent time het woord Weltzeit ge geven? Want blijkens de omschrijving wordt daar de ware tijd Greenwich (de actuele) bedoeld, en niet de middelbare tijd Greenwich. Conclusie: De Dictionnaire is op deze punten eer verduisterend dan verhelderend. Dr. N.B. Voor een meer wetenschappelijke benadering van de hier aangesneden problemen verwijzen we belang stellenden naar het artikel van Ir. C. de Munck, Efemeridentijd, atoomtijd en universele tijd in het zo juist verschenen Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde 1965-6. Bij de Gemeentelijke Dienst voor de Volks huisvesting kan op de Tekenkamer Grond zaken (sectie Kartografie) worden geplaatst een voor de vervaardiging van stadsplattegron den, voornamelijk op de schalen 1 2000, 1 5000 en 1 10.000, van de gemeente 's-Gravenhage. Aangezien de aan te stellen functionaris na gebleken geschiktheid de leiding van de sectie Kartografie dient te kunnen waar nemen, zal mede worden gelet op de daar voor vereiste persoonlijke eigenschappen. Voor deze functie worden vereist: Kennis van en ervaring in het vervaardigen van soortgelijke kaarten, zowel op technisch als esthetisch gebied. Bedrevenheid in het tekenen met de Bran- dauerpen. Bekendheid met reproduktietechnieken. Middelbare en bij voorkeur H.T.S.-opleiding. Salaris per maand f 665,tot f 913, (exclusief huurcompensatie). AOW-premie komt voor rekening van de gemeente. Vakantietoelage 4 van het jaarsalaris. Het aanvangssalaris is afhankelijk van oplei ding en ervaring. Uitvoerige, eigenhandig geschreven sollicitaties, met vermelding van volledige personalia, alsmede van de naam van dit blad, binnen 14 dagen ONDER No. M 293 te zenden aan de Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Personeelsvoorziening, Burg. de Monchyplein 10, 's-Gravenhage.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 28