1965, jaar van veranderingen 321 Met dit nummer wordt de jaargang 1965 van Geodesia afgesloten, een jaargang waarin meer dan in de voorgaande jaren „Het Kadas ter" in het middelpunt der belangstelling stond. Wanneer we de inhoudsopgave van deze 7e jaargang bekijken, valt ons op dat veel aandacht werd besteed aan het Rapport van de Staatscommissie inzake het Kadaster, dat in het voorjaar verscheen, terwijlverder de invoering van de Wet Kadastraal Recht per 1 januari en de indiening van het wetsontwerp tot vernieuwing van de hypothecaire inschrij vingen aandacht vroegen. De uitgebreide aandacht die aan het kadaster werd geschon ken was mede een gevolg van het feit, dat het 3e N.G.L.-congres aan het rapport van de Staatscommissie was gewijd. Kwam in andere jaren het kadaster misschien wel eens iets te kort, in deze jaargang werd aan andere onder werpen daardoor misschien wel eens iets min der aandacht gewijd dan sommige lezers graag hadden gezien. De redactie is zich daar van ten volle bewust, maar meent dat over het geheel genomen Geodesia toch voor allen biedt wat men er van mag verwachten. Wan neer een bepaald onderwerp naar uw mening meer aandacht verdient en u kunt daarover een artikel leveren, dan is de redactie gaarne bereid tot opname. Nog steeds geldt, dat Geodesia er niet alleen voor u is, maar dat het ook door u op een voor ieder aanvaard baar peil en met een voor ieder interessante inhoud moet kunnen verschijnen. Hierboven staat vermeld „jaar van veranderin gen". De redactie onderging in het afgelopen jaar een belangrijke verandering, doordat de heren Draisma en Frinking werden vervan gen door de heren Koet en Nieboer. In hoe verre dit een vernieuwing in de aard van het tijdschrift mee zal brengen, zal de tijd moeten leren. Beiden moeten eerst een zekere aanloop periode doormaken, maar zeker is dat nieuwe gezichten ook weer nieuwe ideeën brengen, die verfrissend kunnen werken. Zoals elders in dit nummer reeds is vermeld, brengt het einde van deze jaargang ook de vervanging van Ir. van der Schaaf als wetenschappelijk adviseur door Ir. van Wely. Ondanks al deze verandering blijft er echter ook de continuïteit, die nodig is om Geodesia regelmatig te laten verschijnen en van de ene jaargang in de andere het contact tussen de lezers te bevorderen. We doen daarom een beroep op u allen mede te werken aan het in stand houden van ons blad en speciaal op onze correspondenten om berichten door te geven. Tenslotte wensen we u allen prettige kerst dagen, een goed oud jaar en een voorspoedig 1966, zowel in uw persoonlijk leven als in uw werk. DE REDACTIE N.L.F.-examens 1966 Namens het Bestuur van de Stichting N.L.F.- examens maakt de Examen-commissie bekend dat in 1966 examens zullen worden afge nomen voor de N.L.F.-diploma's: landmeettechnicus en landmeetkundig tekenaar Flet schriftelijk gedeelte van de examens zal worden afgenomen in april in de week na Pasen het praktische resp. het mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmeldingen voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden ('óór 1 maart 1966 bij de secretaris van de examencommissie, Ir. D. C. de Bruijn, Kanaal- weg 3B, Delft. Het formulier is gratis bij deze secretaris te verkrijgen. Om tot de examens te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich ge durende de voorgeschreven termijn (zie hieronder) praktisch heeft geoefend en de onder b genoemde werkstukken zelf heeft vervaardigd.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 29