3e N.G.L .-congres en tentoonstelling 295 Al vroeg waren op 11 november 1965 de met de organisatie van de tentoonstelling belaste leden van de congrescommissie onder aanvoe ring van de heer Schrikkema naar Musis Sacrum gekomen om de standhouders te ont vangen en hun de stands aan te wijzen. Veel werk werd er die dag verzet om op 12 novem ber om 9 uur gereed te zijn. Maar toen dat tijdstip was aangebroken bood de Grote Zaal dan ook een keurig verzorgde aanblik. 22 stands boden de bezoekers een keur van land meetkundige instrumenten en andere beno digdheden en gaven tevens een beeld van de snelle ontwikkeling in de mechanisatie gedu rende de laatste jaren. Het is niet de bedoe ling hier bepaalde stands te noemen, maar het feit, dat er elektronisch bestuurde teken machines in bedrijf te zien waren en dat er op de tweede congresdag diverse demonstraties met elektronische- en andere afstandmeters werden gegeven, alsmede met de codetheodo liet, tekent wel duidelijk hoe up to date deze tentoonstelling was. Zoals reeds vermeld stroomden vanaf 9 uur op 12 november de deelnemers aan de ge meenschappelijke bijeenkomst van N.G.L. en N.L.F. Musis Sacrum binnen en verspreidden zich eerst over de tentoonstelling, voor ze zich om 10.30 uur verzamelden in de concert zaal, waar de voorzitter van het N.G.L. de ge meenschappelijke bijeenkomst van N.G.L. en N.L.F. en de tentoonstelling, en daarmede het 3e N.G.L.-congres opende. De heer Rietveldt tijdens zijn toespraak De heer Rietveldt Ing., sprak als volgt: ,,Het is voor het bestuur van het N.G.L. wel een bijzonder groot genoegen, deze morgen zo n uitgebreid gezelschap te mogen begroe ten. Een gezelschap bestaande uit de leden van de aangesloten verenigingen van de over koepelende organisaties N.L.F. en N.G.L. en andere belangstellenden. Ik reken het mij tot een grote eer u allen hartelijk welkom te heten namens de besturen van de Neder landse Landmeetkundige Federatie en het Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde. Dat het derde N.G.L.-congres ge opend kan worden met een gecombineerde vergadering van, in dezen, twee gelijkgerech tigde partners, is een belangrijke gebeurtenis

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 3