299 in regionale bijeenkomsten te realiseren. Ik denk dan aan gecombineerde vergaderingen in de rayons van N.L.F.-N.G.L. Steeds om de twee jaar zien we elkaar terug. En als we elkaar over veertien jaar op het tiende congres ontmoeten, hoop ik dat allen die in Nederland met de landmeetkunde doende zijn, zullen kunnen zeggen: ,,Ja ik herinner het mij," of, ,,]a, het is mij uit en ter na ver teld, dat congres in Arnhem van de N.L.F.- N.G.L. over de technische aspecten van de Staatscommissie inzake het kadaster: ILet is een historische dag geworden én voor de staatscommissie én bovenal voor de nieuwe verhoudingen" Hiermede was de gemeenschappelijke bijeen komst geëindigd, maar het 3e N.G.L.-congres ging door. De dames keerden terug van hun bezoek aan het Nationale Park „De Hoge Veluwe", waar ze geïnteresseerd luisterden naar de voordracht van de heer A. B. Wig man over het Planten- en dierenleven op de Hoge Veluwe, het jachtslot St. Hubertus be- De dames op „De Koperen Kop" zichtigden en een wandeling maakten, waarbij genoten werd van het prachtige uitzicht bij de R. D. steen op de Franse Berg, of het Kröller-Müllermuseum bezichtigden. Uit de vele enthousiaste verhalen menen we te mogen concluderen, dat ook dit deel van het programma geslaagd was, hetgeen 's avonds ook tot uiting kwam in de woorden, die mevr. Koet tot het damescomité richtte. Het congres ging dus verder en at en danste eerst tijdens een geanimeerd diner-dansant, waaraan 180 personen deelnamen. Gelukkig kwam Napoleon niet van Elba om de feest vreugde te verstoren en konden congres- en De sprekers: 1. W. Joosten 2. Mr. L. F. Berretty 3. Ir. J. Wolthuis 4. Th. C. B. van Voorst Ing. 5. Ir. A. J. Wytema 6. Ir. H. van der Berg gelegenheid te bieden verdere vragen in te zenden. In de middagpauze werd door ongeveer 450 van de 800 deelnemers gebruik gemaakt van de gelegenheid deel te nemen aan de ge meenschappelijke koffiemaaltijd, wat eveneens het onderlinge contact bevorderde. De heer Rietveldt kon dan ook in alle opzich ten spreken van een geslaagde bijeenkomst toén hij om 17.30 uur het sluitingswoord sprak, waaraan we het volgende ontlenen: Prof. van der Weele zei in zijn inleiding: ,,Ik zie het als een belangrijke taak voor de toe komst er naar te streven, dat de samenwer king, waarvan dit congres een eerste uiting is, wordt uitgebouwd en verder ontwikkeld, uiteraard met behoud van het eigen gezicht van elke groep." Deze taak voor de toekomst willen wij graag met u opnemen. Dat deze eerste uiting naar buiten, nu vandaag, een succes geworden is, danken wij naast de bijdragen van de forum leden, en zeker niet in de laatste plaats door de indrukwekkende rede van prof. Baarda, voor een groot gedeelte aan uw leiding. Hei forum. V.l.n.r.: Ir. H. v. d. Berg, Ir. A. J. Wy tema, Th. C. B. van Voorst Ing., Prof. Ir. W. Baarda. Prof. Ir. A. J. v. d. Weele, Prof. Ir. G. F. Witt, Ir. J. Wolthuis, Mr. L. F. Berretty en W. Joosten. Wij hadden de discussie wat flitsender willen hebben, maar dit was niet te realiseren en dit had u niet in uw hand. Waarschijnlijk is dit

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 7