ft Tmtofti 1 inj Nz g 4II,.tj.nQ0li 25 deze een parallel tussen de beoefening van de wetenschap en het volgen van een nauwelijks waarneembaar spoor door de Sahara. In de lustrumrede behandelde prof. dr. ir. W. Schennerhorn de vraag, waarom ook de geo detisch ingenieur iets van het maatschappelijk leven moet begrijpen. Hij stelde, dat het maatschappelijk gebeuren een steeds versnel lende ontwikkeling afdwingt. De studie zal steeds meer teruggaan op de fundamentele vakken. Een open geest, gericht op de ont moeting met een dynamische wereld zal noodzakelijk zijn. Nadat vervolgens de voorzitter van de Lus- trumboekcommissie een overzicht had ge geven van de gebruikelijke aan een geboorte voorafgaande moeilijkheden en bekommer nissen, werd het eerste exemplaar van het boek zeer toepasselijk door een kunstig ge construeerde ooievaar aangevlogen. Aan het slot van de vergadering opende de voorzitter van de lustrumcommissie met enige verklarende woorden de Foto-tentoonstelling. In het gebouw voor Geodesie vond even later een druk bezochte en geanimeerde receptie plaats. Bij die gelegenheid overhandigde de voorzitter van de Lustrumboek-commissie een present-exemplaar van het Lustrumboek aan de voorzitter van het Nederlands Ge nootschap voor Landmeetkunde, als dank voor de op verschillende wijzen verleende medewerking. Foto-tentoonstelling De organisatoren van deze tentoonstelling hebben zich duidelijk veel moeite getroost, om een zo volledig mogelijk overzicht in foto's te geven van alle aspecten van de landmeetkunde, vanaf een eenvoudige lengte meting, tot en met de vormbepaling van de aarde met behulp van satellieten. Dat zij dit doel vrijwel geheel hebben kunnen bereiken is behalve aan de ijver van de com missieleden zeker ook te danken aan de mede werking van een groot aantal firma's en in stanties op landmeetkundig gebied. Naar mijn mening kan Snellius zeer zeker op een geslaagde tentoonstelling terugzien. K. Willem Janszn., een landmeter uit de 16e eeuw In het kader van het 5e lustrum van het Land meetkundig gezelschap Snellius trokken een 60-tal studenten van Delft naar Baarland Z.om in tegenwoordigheid van verschil lende professoren en genodigden een korte plechtigheid te verrichten in de N.H. Kerk aldaar. Met medewerking van Monumenten zorg en N.L.F. was een grafsteen van de 16e- eeuwse landmeter Willem Jansz. (tot nu toe als buitendrempel gebruikt) in de kerk onder gebracht. Op deze wijze is dit historisch mo nument grotendeels gevrijwaard voor slijtage en weersinvloeden. De steen, in 1964 opnieuw onder de aandacht van vakgenoten gebracht door een artikel van Mr. Greenhill in het tijd schrift van de Engelse Chartered surveyors, is daarom zo bijzonder, omdat het de enige (bekende) is uit die tijd met een bijna levens grote afbeelding van een landmeter met enkele van de bij zijn beroep behorende attributen, de meetstaaf en twee piketten. Het randschrift in Gothische letters luidt:

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 25