GRONTMIJ 50 jaar Hier leyt begraven Willem Janszoon lantmeter in zijne tijt sterf ao dusent VCLVIII 1558) op te XXlIII dach Augusto bidt voer de ziele. Na een eenvoudige lunch begaf het gezel schap zich naar de kerk, waar de voorzitter van de Lustrumcommissie, de heer P. J. Griep, allen welkom heette, in het bijzonder verte genwoordigers van de Commissaris der Ko ningin, het gemeentebestuur, de kerkvoogdij e.a. Hij dankte alle medewerkers voor hun hulp. Prof. Baarda (T.H. Delft) belichtte de geschiedkundige achtergronden van de tijd, waarin Willem Janszn. leefde en onthulde de in de kerkvloer ingemetselde steen. In de Baarlandse kleuterschool volgde een gezellig samenzijn met uitstekend klinkende feestliederen van Snellius en korte redevoe ringen van Ir. de Beijl namens de C.d.K., het gemeentebestuur, de kerkvoogd, Mr. dr. Gal- lée, Mej. Blitz en Van Martens (laatstge noemden gaven interessante landmeetkundige bijzonderheden uit de 15e en 16e eeuw ten beste). Al met al een uniek onderdeel van „Snellius' lustrumvierinq! W. K. In december 1965 bestond de Grontmij vijftig jaar. Opgericht door Doedo Veenhuizen, die te Zwolle in 1913 een bedrijf op het gebied van landontginning in Overijssel en Drenthe begon, ontwikkelde dit regionaal bedrijf met 32 man personeel zich tot een internationale maatschappij, thans bestaande uit ongeveer 1100 personeelsleden. Naast de ontginningen is de naam van de Grontmij verbonden aan tal van waterbouw kundige werken. Na de oorlog 19401945 werd het werkterrein sterk uitgebreid; niet alleen op cultuurtechnisch maar ook meer op civieltechnisch terrein. Ruilverkavelingen, uit breidingsplannen, recreatie en landschaps verzorging, waterbeheersing en waterzuive ringen vragen de aandacht. In vele landen heeft de Grontmij thans een werkzaam aandeel in diverse ontwikkelings projecten. In een aantal landen heeft zij eigen vestigingen in de vorm van dochtermaat schappijen. Met een enkele maatschappij heeft zij belangengemeenschappen aange gaan. De verwachting isgewettigd.dat de Grontmij in de komende jaren een nog belangrijker bijdrage zal kunnen geven tot de bevordering van het sociaal en economisch welzijn van de ontwikkelingslanden. Van deze plaats onze hartelijke gelukwensen aan de 50-jarige Maatschappij, die mede door haar landmeetkundige activiteiten bij vele Geodesia-lezers bekendheid heeft ver worven. N. 26 Houdringe Hoofdkantoor der Grontmij te De Bilt Foto Grontmij

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 26