Herinnering aan A.CJ.Hof Op 29 november 1965 overleed te Amsterdam op 82 jarige leeftijd de heer A. C. Hof, oud landmeter van het Kadaster en tevens oud- Hoofd van het Centraal Teken- en Oplei dingsbureau te 's-Gravenhage. Tijdens zijn ambtelijke loopbaan bij het Ka daster heeft de heer Hof op tal van wijzen ge toond hoezeer hij belang stelde in zijn vak. Voor het bereiken van verbeteringen op land meetkundig gebied en ten aanzien van de or ganisatie van het Kadaster heeft hij met grote bezieling veel baanbrekend werk verricht. Dat hij erkend werd als bekwame toonaangevende persoonlijkheid blijkt wel onbetwist uit de omstandigheid dat hij verschillende jaren als voorzitter van de vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde leiding gaf aan het streven van deze organisatie. In deze functie verwierf de heer Hof zich een grote populariteit door zijn ijver en doorzettingsvermogen en door de opgewektheid waarmede hij naar voren trad. Zijn goede humeur werkte vaak aanstekelijk. Bij de afdoening van de talloze problemen die zich voordeden in het bewogen tijdperk dat de ontwikkeling van het Kadaster destijds doormaakte bleek zijn kennis van zaken en toonde hij zich een bekwaam tacticus. Voor de opleiding aan het C.T.O. schreef hij een boek Inrichting van het Kadaster en voor schriften betreffende de Landmeetkundige Dienst'' waarin de kadastrale boekhouding o.m. behandeld werd. Voor de beoefening van de praktijk van het landmeten verscheen van zijn hand „Landmeten", eveneens een zeer begeerd bezit voor studerenden en vak genoten. Heel bijzonder wordt hier herinnerd aan de stoot die de heer Hof heeft gegeven aan de ontwikkeling van de landmeetkunde op middelbaar-technisch niveau. Immers hij was het die ondanks tegenkanting als eerste bereid was de proef te nemen met het oplei den van middelbare ambtenaren, circa 35 jaar geleden. In 1939 werd hij benoemd als leider bij de oprichting van het C.T.O., de instelling die veel aan hem te danken heeft. Geruime tijd vóór dat hij deze taak neerlegde benoem de de Koningin hem tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Hof heeft zich bijzonder verdien stelijk gemaakt voor het Kadaster en voor de Landmeetkunde, maar ook voor zeer velen die op dit gebied werkzaam waren en zelfs voor wie na hen kwamen. Dat hij daarbij op sympathieke en prettige wijze wist om te gaan met allen die met hem in contact kwamen doet hem in onze herinnering voortleven als een man die door het intensieve gebruik van zijn talenten veel heeft bereikt op technisch ge bied en toch de sfeer van aangename omgang wist te behouden. Hij ruste in vrede. J. H. H. Bongaerts. 28 Ingenieursbureau Te Kronnie en Folkers, Amsterdam - Woerden vraagt H.T.S.-er (Afd. Landmeetkunde) voor landmeetkundig werk ten behoeve van industrieën en grote civieltechnische werken, o.a. Benelux-tunnel. Brieven: Van Breestraat 171 hs, Amsterdam-Zuid. Tel. 020-799607.

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 28