Van de voorzitter 3 Wanneer je, traditiegetrouw, tegen het eind van het jaar achter je schrijftafel gaat zitten om een ,,van de voorzitter 1966op te stellen, mis je toch eigenlijk de goede sfeer, noodza kelijk voor een terugblik en een vooruitzien, 't Wordt zo zakelijk, zo onpersoonlijk mis schien. Maar ook u, dierbare lezer, bent als u deze regels leest al weer een week of drie in dit jaar doende en de tijd van oliebollen, punch en zo is al bijna weer vergeten. Een dynamische tijd, mijne heren, ja, en geen tijd meer tijd te kort!! Nee, voor zoiets horen we bij elkaar te zitten, wij, goede vrienden, bij een open haardvuur, 't Is oudejaarsmiddageen warm of verwar mend drankje, ieder voor zich een bepaald feit naar voren laten brengen dat hem van het afgelopen jaar bijzonder bijgebleven is. De anderen hun commentaar. Vanzelfsprekend komen daarbij ook de plannen en prognoses voor en over 1966 naar voren eensgezind! Goed! Neem plaats! Welkom Wij denken aan de goede bekenden die het afgelopen jaar van ons weggegaan zijn. Men sen van het eerste uur Disselhof Van Noordennen 't wordt al vroeg donker zo'n oudejaarsmiddag herinneringen blijde, droeve dank! Ir. van der Schaaf achtte de tijd gekomen om te verdwijnen als wetenschappelijk adviseur. ,,Neem maar eens een jongere' was zijn ad vies, adviseur tot het einde! Ir. van Wely heeft op zich genomen de taak van Ir. van der Schaaf over te nemen. Wij zijn hem hier voor zeer erkentelijk! Onze dank aan Ir. van der Schaaf voor de prettige wijze waarop hij onze redactie terzijde heeft gestaan en Ir. van Wely hartelijk wel kom en prettige ervaringen toegewenst. Een goede oplossing van dit probleem! Ook E. Draisma Ing. en G. A. B. Frinking meenden hun plaats in de redactie te moeten afstaan aan anderen en werden opgevolgd door K. Koet Ing. en B. Nieboer. Aan de scheidenden onze dank voor de pret tige samenwerking en de nieuwe redactie leden een hartelijk welkom en een prettige samenwerking toegewenst! Zorgen die we moeten uitspreken over 1965 en '66 zijn hoofdzakelijk van materiële aard. De kosten lopen steeds maar op. Jammer toch, dat het allemaal zo duur is... of duur?... is het eigenlijk wel zo? Je koopt kennis toch niet per pond? Weegt u alles zo precies af? 't Liefst gaven we ,,Geodesia" voor de porto kosten, dan kregen we deportefeuille-lezers" er tenminste bij. Ach, waar praten we over, ze komen wel. We hebben juist het derde N.G.L.-congres achter de rug. U begrijpt dus dat bij een terugblik op 1965 dit gebeuren voor ons op de voorgrond gedrongen is. Helemaal geen be zwaar tegen, natuurlijk, als we er maar niet bij stil blijven staan. We moeten verder. Een terugblik? Best! We moeten dit gebeuren van de 12e en 13e november zien als een symbool van de ontwikkeling van het verenigingsleven in de laatste jaren en als een aanwijzing hoe we de eerstvolgende jaren moeten gaan. En dan kunnen we over 1965 veel, verheugend veel goede dingen zeggen en 1966 met groot vertrouwen en optimisme tegemoet gaan.

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 3