4 Wanneer je op zo n congresdag de volle zaal ziet en de drukte op de tentoonstelling, dan kun je je haast niet voorstellen, dat 't allemaal mensen zijn, die met landmeten van doen heb ben. Maar je kent er zo'n hoop mensen van. Die was er en die Volgende keer moeten we het toch voor elkaar zien te krijgen, dat er wat meer tijd komt voor onderling contact 't waren er toch wel erg veelhad je dat vijf jaar geleden kunnen denken? Maar als je dan onze adressenlijst ziet dan blijkt dat we nog maar een gedeelte van de werkelijke beoefenaren van dit mooie vak in Arnhem gezien hebben. Je kunt je voorstellen dat de ,,oude garde" zich met verbazing af vraagt: ,,Wat moet er allemaal nou nog zo nodig gemeten worden?" Maar de „jonge garde" tilt daar niet zo zwaar aan, en zij toont belangstelling voor ons vak, de moder nisering de toekomst. Dit was toch wel het grote winstpunt van Arnhem: de vele jongeren. Vooral ook de tweede dag was het bijzonder opmerkelijk hoeveel jongeren aan wezig waren, de vrije zaterdag ten spijt. En het tweede grote winstpunt was natuurlijk dat de eerste dag in samenwerking met de NLF georganiseerd was en hoe Erg prettige samenwerking. De congrescommissie Schrik- kema, Tijsmans, Veen versterkt met Ir. van der Wulp van de N.L.F. heeft een prachtig staaltje van teamwork laten zien en heeft ge toond hoe het kan. De besprekingen met het dagelijks bestuur van beide organisaties had den een vlot en efficiënt verloop, als volko men gelijkgerechtigde partners strevend naar hetzelfde doel. Over 1965 kan dan ook met volle overtuiging gesproken worden als over het jaar van de grote toenadering. Was in 1964 een samengaan in de stichting „NLF-examens" bereikt, in 1965 was het dus de organisatie, samen, van één der beide con gresdagen en we kunnen en mogen het rustig constateren: met groot succes; een heel ge slaagde NGL-NLF-dag. En laten we zo maar doorgaan, niet overijld, maar ook niet in de ijskast. Samen wat doenDat hoeft dan alle maal niet direct met reglementen, fusies, over koepelingen en wat voor kreten we nog meer gewend zijn op dit terrein; nee laten we maar rustig op deze manier gezamenlijk organi seren, ieder baas in eigen huis blijvend. De tijd, die we nu zouden moeten besteden om een juiste organisatievorm te vinden kunnen we beter gebruiken. Zoiets komt later veel gemakkelijker, door ervaring wijs, als de tijd rijp is. Maar elkaar nu niet loslaten. NLF en NGL kunnen meer samen doen en moeten dat ook doen. Hoe is dat eigenlijk in andere landen gegroeid? Jammer dat we daar zo weinig con tact mee hebben. Benelux? Van de Belgen geen berichten. We kunnen misschien wel eens samen een kleine commissie benoemen die dat bestuderen kan, onafhankelijk van onze normale activiteiten. Allemaal het over wegen waard. Toekomstplannen! 1966 is nu de naaste toe komst, wij zien het jaar met vertrouwen tege moet. 1965 heeft aan de verwachtingen grotendeels voldaan, met uw hulp zal het zeker ook in dit jaar zo gaan. In 1966 rekenen wij op u om de regionale bijeenkomsten te bezoeken of te organiseren. U weet, dit jaar geen congres, we doen dat om de twee jaar. De bijeenkomsten in uw rayon zijn dus de aangewezen plaatsen om contacten te onder houden en nuttige kennis op te doen. Wij doen vooral een beroep op de jongeren onder u. Geloof me, u zult beslist geen spijt hebben van de moeite, die u zich wilt getroosten om iets in het NGL-verband mee te maken of te ondernemen. Doe het dan!! En wij, met z'n allen, wij moeten niet denken dat we er al zijn, nog lang niet! Leeft u in ieder geval met ons mee. Dank, bij voorbaat. Een blok hout laat los van de stapel in de open haard. Het verlicht plotseling het hele vertrek, wij zien elkaar nu beter. Kom, wij stappen eens op, ons eigen privé „oud en nieuw" wacht, 't Was een gesprek, een beetje onsamenhangend misschien, maar och, dat gebeurt zo, bij vrienden, als 't goed is bij elkaar een ogenblik te toeven. Wij hopen op een goed jaar. Voor u, voor ons, voor „Geo- desia voor het NGL, voor de aangesloten verenigingen. Ook voor de NLF en haar aan gesloten verenigingen. Mede namens de leden van het hoofdbestuur en de redactie wens ik u, ieder, een goede gezondheid, voorspoed, kortom een heel ge lukkig 1966 toe. Van harte! J. RIETVELDT ing., voorz. N.G.L.

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 4