ngl van en uit Wet Taakverdeling redactie geodesia In de redactievergadering van 29 januari 1966 is besloten tot een herverdeling van de redactionele taken. Met ingang van 1 maart 1966 treedt als eindredacteur op de heer B. Nieboer, Galateastraat 41, Eindhoven. Tel. 04900-3 08 53. De heer M. L. Veen Ing. blijft als gewoon lid deel uitmaken van de redactie, zodat de sa menstelling daarvan geen wijziging onder gaat. We verzoeken u in het vervolg alle corres pondentie betreffende redactionele aangele genheden, kopij en berichten te zenden aan de heer Nieboer. De Redactie. Bestuur Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat Het bestuur van bovengenoemde vereniging is thans als volgt samengesteld: J. Rietveldt Ing., Bijweglaan 23, Bennebroek, tel. 02502-69 25, voorzitter. A. P. Klercq, Smaragdhorst 262, Den Haag, tel. 070-85 70 48, secretaris-penningmeester; kantoor: Kanaalweg 3B, Delft, tel. 01730- 2 09 80. H. N. Schuurman. Lodewijk van Deijsselhof 96, Delft, tel. 01730-3 09 45, lid. B. H. W. Benda, Edisonstraat 135, Nijme gen, tel. 08800-5 19 79, lid. H. J. Theeuwsen, Bato's weg 31, Oosterbeek, lid. 61 (De hieronder vermelde tijdschriften, enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aan vragen te richten aan de heer E. Draisma Ing., p/a Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) Allgcmeine Vermessungs-Nachrichten West-Duitsland 1965-8 R. Sigl, Erfahrungen mit dem Tellurometer MR A 3 Mk II; E. Reinhart, I. Beobachtungen im Testnetz Graz; G. Zülsdorf, II. Beobachtungen und Auswertung eines Streckennetzes in Libyen; K. Bretterbauer, Der mittlere Luftdruck entlang eines Geodimeterstrahles; Mitter. Der mittlere Luftdruck langs eines Mikro- wellenstrahles; P. Gleinsvik, Die Gewichtsverteilung bei der Trilateration; H. Draheim, Neue elektronische und elektrooptische Entfernungsmessgerate; G. Weiser, Notizen zur Hannover-Messe 1965, 2. Teil; R. Schmidt, Erganzung zu „Polygonierung mit elek- trischen Streckenmessqeraten in Waldqebieten" (AVN 1964, S. 87). 1965-10 K. Rinner, Der Beitrag photogrammetrischer Verfah- ren zur Entwicklung der Geodasie; K. Svoboda, An- derung der Gravitationskonstanten y, und deren Ein- fluss auf die Gestalt und Grosse der Erde; P. Löbel, Die Einschaltung von Punktgruppen durch Annahe- rungsverfahren; O. Hirsch, XI. Internationaler Geo- meterkongress Rom 1965; Th. Gcrardy, G. Schlegten- dal en M. Tiemann, Zur Ermittlung von Grundstücks- werten, 12. Folge; M. Tiemann, Zur Wertbeurteilung von Grundstücken für zukünftige Dauerkleingarten, Friedhöfe und Sportplatze. 1965-11 H. Meier, Über den Begriff der gleichartigen Koordi- naten; W. Wenderlein, Fehlerverteilung bei Polygon- zügen für den Entwurf moderner Fernstrassen; K. R. Koch. Die topographische Schwere- und Lotabwei- chungsreduktion für Aufpunkte in geneigtem Gelande; E. Lammerhirt, „Zur Automation im kommunalen Ver- messungsdienst", mit Antwort von B.-G. MüllerR. Brönner, Urkundsmessungen durch Bedienstete öffent- lichrechtlicher Körperschaften (Genossenschaften)D. de Vries, Unterbrochene Streckenmessung; R. Steuer, Die Flurbereinigung im Jahre 1964; H. Draheim, Pro fessor Dr.-Ing. Heinrich Merkel gestorben. Geodctski list (Joegoslavië) 1965-4/6 V. Petkovic, Het vervaardigen van een kaart van het beroemde amphitheater Arena" in Pula voor recon structie en uit oudheidkundige overwegingen; K. Mi- chailovic, Bepaling van de graad der betrekkelijke af hankelijkheid tussen toevallige grootheden; D. Runje, Over de nauwkeurigheid van lengten, door driehoeks meting bepaald; J. Kouba, Enkele economische pro blemen van de mechanisering en automatisering van de geodetische arbeid; B. Bakraca, Consolidatie en uit breiding van de organisatie van ingenieurs en technici en de belangrijkste richtlijnen voor deze activiteiten. 1965-7/9 V. Jovanovic en S. Joljanin, Lengtemetingen met de tellurometer in Joegoslavië van 1962 tot 1964; A. Sa- lihovic. Lineaire- en vlakdeformatie bij de Gauss- Kruger-projectie; Mircevski e.a.. Het uitbakenen van de autobaan-afsplitsing bij Demir Kapija; M. Nin- kovic. Uitzetting van de as van de brug over de Bistrine-baai in de Adriatische autoroute; S. Klak, De Askania Gravimeter GSS-2 voor de bepaling der zwaartekrachtversnelling aan zee. Geodézia és Kartografia (Hongarije) 1965-4 Mitter, Bepaling van de sterrenkundige elementen bij elektronische afstandsmetingen; D. Csatkai en me-

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 29