Kaartering hulpkaart Tijd: 3 uur Metingsstukken Tijd: 7% uur Verzocht wordt de hulpkaart te vervaardigen voor de kadastrale toepassing van de meting ingevolge de verkoop van Goedereede A 1329. Bijgevoegd zijn een kopie van het bijblad, drie oude veldwerken en het toe te passen veld werk, benevens de coördinaten van twee pun ten in het plaatselijk stelsel. Gevraagd wordt een staat nr. 75 op te maken van de gemeente Dwingelo aan de hand van verstrekte gegevens (twee veldwerken, kopie bijblad, reg. nr. 9 en oude stand) met vol ledige afwerking van de bijlagen. Grootte berekening (duidelijk aan te geven op welke wijze deze is verricht) en verwijzingsbereke ningen moeten worden overgelegd. N.G.L. Rayonbijeenkomst Zwolle Op 5 april aanstaande zal te Zwolle in hotel van Gijtenbeek weer een rayonbijeenkomst worden gehouden. Prof. ir. G. F. Witt en ir. J. Nicolai hebben zich bereid verklaard hun in het januarinum mer van Geodesia gepubliceerde artikel over ,,de Gemeentelijke Landmeetkundige Dienst" ter discussie te stellen. Wij verwachten een levendig en interessant gesprek en nodigen u gaarne uit hierbij aan wezig te zijn. In verband met de wens van prof. Witt om nog dezelfde avond weer naar huis terug te kunnen keren is het aanvangstijdstip dit maal op 19.15 uur gesteld. Wist u, dat u als vrije abonnee de penningmeester veel werk, en uzelf incassokosten kunt besparen, als u voor 15 april a.s. uw abonnementsgeld voor Geodesia overmaakt, ten name van de penningmeester van het N.G.L., Zocherstraat 77 I te Amsterdam, postgiro 223150? VERKENNINGEN ROND DE GEODESIE Lustrumboek Snellius (19601965), In dit lustrumboek vragen de samenstellers, in verband met de ontwikkelingen die zowel bin- als buiten de geodesie gaande zijn, vooral de aandacht voor een aantal gebieden rond de landmeetkunde, die daarmee nauw verbonden zijn. Zowel uit de namen van de auteurs, als uit de door hen gekozen onderwerpen blijkt al. dat de lustrumboek-commissie er in geslaagd is, de lezer een serie zeer belangwekkende ar tikelen, door uitermate deskundige auteurs ge schreven,voor te zetten. Diegenen onder onze lezers, die het boek nog niet hebben aange schaft, raden wij aan, dit alsnog te doen. Zij zullen zeker geen spijt krijgen. In de rubriek der Hooggeleerden" wordt de rij geopend door Prof. Mr. P. de Haan, die in ,,De geodetisch ingenieur en het recht" een overzicht geeft van de historische samenhang van de juridische en wiskundige aspecten in de geodesie, en de plaats van de juridische vakken in de opleiding van de geodetisch in genieur. Vervolgens behandelt Prof. Ir. J. H. F rog er de „Stedebouwkunde", ook wel aan geduid als planologie of ruimtelijke ordening. De stedebouw is het menselijk vermogen om bodem en ruimte te activeren voor het leven 78 va n en uit het Namens het N.G.L., C. H. Koop, V.V.L. J. Monsma, V.T.A.K. W. W. Proper, V.V.L. J. C. R. Scheffer, V.M.D.R. Contact-adres: W. W. Proper Vondelkade 43 Zwolle (05200-18488). 300 blz„ 15 x 23 cm. Prijs 17,50. Besteladres: Land meetkundig Gezelschap „Snellius", Kanaalweg 4, Delft, postrekening 489257 t.n.v. J. W. Ormel, Delft.

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 14