192 (Dc hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aan vragen te richten aan de heer E. Draisma Ing., p/a Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) ActaTcchnica (Hongarije) 1965-1/2 B. Milasovszky, Over het probleem van het optimale sterrenprogram bij de meridiaanmethode; L. Hovanyi, Onderzoek van de nauwkeurigheid bij de bepaling van horizontale puntverschuivingen door herhaalde achter waartse snijdingen; F. Halmos, Bepaling van de nauw keurigheid van meetresultaten; J. Verö, Een mogelijk heid tot bepaling van de tellurische tensor; F. Halmos, Theorie en praktijk van het nuttig gebruik van meet resultaten; Cs. Asszonyi en R. Richter, Een algemene oplossing voor de bepaling van de ,,droite osculatrice"; K. Arnold, Geodetische puntsbepaling d.m.v. waar neming van kunstmatige aardsatellieten (voordracht 1963); K. Arnold, Vernieuwingen van de theorie be treffende de geoïde; E. Hönyi, Nauwkeurige vereffe ning van enige gevallen van door meting verbonden polygoonzijden; Prof. I. Hazay, De betekenis van de fissot-indicatrix; F. Halmos, Bepaling der puntsver- schuiving door meten, en criteria betreffende de plaats bestendigheid; M. Schadlich, Opmerkingen n.a.v. het artikel Tarczy-Hornoch en Alpar „over de nauwkeurige bepaling van kleine hellinghoeken met het nauwkeurig- heidswaterpas; A. Tarczy-Hornoch en Gy. Alpar, Ter bepaling van met het nauwkeurigheidswaterpas ge meten hellinghoeken. 1965-3/4 K. Arnold, Over de nauwkeurigheid van de formule betreffende de term van de gravimetrische correctie; J. Bohm, Meting van verticale bewegingen in de aard korst in het licht van de foutentheorie; G. Fanselau, Over de vraag naar de realiteit van het exterieure geo- magnetische veld; V. Hristov, Vereffening van weder zijdse voorwaardelijke waarnemingen in geval van een enkelvoudige correlatiematrix; Cz. Kamela, Perspec tieven van de modernisering der klassieke triangulatie; O. Meisser, Praktische toepassingen van de moderne ingenieurs-geofysica; H. Peschel, De internationale geo detische bibliografie; K. Ramsayer, Over de nauw keurigheid van de bepaling der astronomische refractie; K. Rinner, De ruimtelijke Iiniaire (conforme) transfor matie; W. Ruger, Beschouwingen over de bepaling van paspunten d.m.v. fotogrammetrie bij terrestrisch-foto- grammetrische opnamen van open bruinkoolontginnin gen; H. Spickernagel, Over de resultaten van onder grondse metingen voor de vaststelling van de door mijn bouw veroorzaakte gebergte-bewegingen; H. Wolf, De invloed van correlaties op de onbekenden van een ver effening; W. Zilt, Gebruik van benaderingsformules bij het uitzetten van cirkelbogen (met nomogrammen). Allgemeine Vcrmessungs-Nachrichten W.-Duitsland) 1966-2 K.-H. Meine, Luftfahrt-Kartographie und Weltraum- Kartographie - Parallelen und Gegensatze; Kinotheo- dolit-Messanlage (Mitteilung der Askania-Werke)M. A. Devaux, Les Cartes aéronautiques a l'I.G.N.; Lunar Charting by the Aeronautical Chart and Information Center St. Louis, Missouri, USA; K.-H. Meine, II. Internationales Globus-Symposium; Ein neuartiges Sonnennfernrohr (Mitteilung der Firma Carl Zeiss - Oberkochen) 1966-3 E. Reinhart, Zweites Symposium der Kommission für rezente Krustenbewegungen (CRCM); H. Neuffer, Der Unterganger Vorgeodatische Grenzsicherung in Wiirt- temberg); H. WUsing, Der enteignungsgleiche Ein- griff und die Verfiigungs- und Veranderungssperre nach 51 des BBauG; Th. Gerardy, M. Tiemann, G. Schlegtendal, Zur Ermittlung von Grundstiickswerten, 13. Folge; C. Frisch, Der Wert des Grundstücks; Th. Gerardy, Stellungnahme zum Beitrag Frisch; Th. Gerardy, Baufachseminar „Grundstückswerte" in Augsburg; H. Stiebens, Beitragsleistungen zur Flur- bereinigung. 1966-4 H. Zetsche, Stand und Entwicklungstendenzen des geo- datischen Instrumentenbaus; A. Graf, Entwicklungen in der Gravimetrie; E. Zwickert, Sektorenmethode und vollstandige Richtungssatze mit dem registrierenden Code-Theodoliten FLT 3; H. Kratzsch, Code-Nivellier oder Nivellierrechenwerk? H. R. Schwendener, Verfahren und Erfahrungen bei Nordbestimmuugen mit dem Aufsatzkreisel; F. Pusztai, Einige Probleme der Genauigkeitserhöhung der Kreiseltheodolite; T. Farkas, Intervallvergleich von Planplattenmikrometern; O. Hirsch, Möglichkeiten der Zeiterfassung bei astrono- misch-geodatischen Feldarbeiten; H. Leitz, Eine elek tronische Winkelmesseinrichtung mit automatischer Registrierung der Messwerte. Bayerische Akadcmie der Wissenschaften, Abhandlungen, Ncue Folge, Heft 120 Max Kneissl und Mac Kneissl, Geodatische Feinmes- sungen zur Untersuchung der Standfestigkeit histo- rischer Bauten. Brochures, prijscouranten e.d. Wij ontvingen de volgende brochures en prijscouranten: Aus Jena: Ni 007, Kompensator nivellier; Koni 025, Automatisch waterpasinstrument; Interpretoskoop; Ste- reometrograph. Ahrend: Facetten 21, ons dagelijks werk doorgelicht. Hagen Systems: Catalogus tekenen, archiveren, meten, reproduceren, elektronisch rekenen Kern-Bulletin 9: Kern Kl-Ra, zelfreducerende tachy- meter-theodoliet voor civiele doeleinden. De topograaf weet zich te redden. Wild: Wild Lotgerate. Bulletin trimestrial de la Société Beige dc Photogrammétrie Sept. 1965 R. Marchant, Begrippen over matriciële berekening met het oog op de toepassing op de numerieke fotogram metrie (vervolg); A. Verdin, Le cheminement aérien (suite)

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 24