207 maar omdat ze voor veel kandidaten niet 'te verwezenlijken zijn. De eisen, aan de bovengenoemde werkstuk ken gesteld, zijn zeker niet hoog te noemen, wat de aard van de werkzaamheden betreft. Zij. die echter inschrijving in het Ing. register wensen, beoefenen de landmeetkunde reeds op een middelbaar niveau, en hun metingen of waterpassingen worden meestal door an deren (tekenaars) uitgewerkt. Daar komt nog bij, dat projecten die enkele maanden ter- reinwerk vereisen, dikwijls fotogrammetrisch in kaart worden gebracht. Naar onze mening behoren deze werkzaam heden bovendien niet tot het specifiek mid delbaar niveau. De voorzitter van de Stichting Ing. register gaf een uiteenzetting van de criteria waarvan is uitgegaan, en deze komen overeen met die van The Royal Institute of Chartered Sur veyors in Engeland. Als zodanig was het ook niet mogelijk om in de exameneisen verandering aan te bren gen. Dit zou ook schade toebrengen aan het overleg dat plaatsvindt met andere buiten landse ingenieursverenigingen over de erken ning op basis van wederkerigheid. Er volgde hierna nog een prettige discussie waaruit enkele punten naar voren zijn geko men die voor adspirant-kandidaten van groot belang zijn. Uit de in te leveren werkstukken moet blij ken dat de kandidaat voldoende bedreven is in de landmeetkunde en een voldoende hoe veelheid kaartmateriaal heeft vervaardigd, zoals in de exameneisen is omschreven. Zo is er overleg mogelijk, om een kaart (werkstuk a) in te leveren, die men niet zelf heeft gemeten, maar waaruit wel de teken vaardigheid blijkt, en veldwerken die men wel zelf heeft gemeten, doch niet gekaarteerd. Ook metingen en kaarten vervaardigd in het praktisch jaar van de H.T.S., of vervaardigd voor andere examens kunnen in sommige ge vallen in aanmerking komen, om als werk stukken te worden ingeleverd. Verder kan de vlaktewaterpassing of tachy- metrische opname (werkstuk b) geheel of gedeeltelijk vervangen worden door dwars- en lengteprofielen. Het tijdstip van de vervaardiging van de werkstukken kan dus vóór de aanvrage voor inschrijving liggen. Wij wijzen er uitdrukkelijk op, dat deze af wijkingen in overleg en met goedvinden van het Bestuur van de Stichting Ing. register moeten plaats vinden. Dit overleg is voor de kandidaat zeer belangrijk! Het bestuur van de Stichting Ing. register, Van Alkemadelaan 506 te 's-Gravenhage, verstrekt de inlichtingen gaarne. Door storting van 4,50 op girorekening 254193 van de Stichting Ing. register ont vangt u het Ing. examenreglement, het pro gramma Algemene wetenschappen en het examenprogramma voor de gewenste vak richting. De vakrichting moet u op het giro- formulier vermelden. Het Bestuur. 0. H.T.S. AFDELING LANDMEETKUNDE Geslaagd: J. M. Bakker, Den Haag; L. P. Blommendaal, Utrecht; Th. J. M. van Dijk, Amersfoort; C. Hen- drikx, Maastricht; L. Honderdors, Baarn; R. Ch. Kanhai, Utrecht; G. Meek, Leek A. J. J. Megens, Someren; T. van der Plas, Katwijk; A. de Putter, Nijmegen; C. J. P. van Wissen, Wassenaar; G. H. Zonneheld. Nijverdal; J. Bosch, Utrecht; D. C. Dou- wes, Deventer; G. E. L. Groosman, Sluis (Z); A. V. Hoekstra, Balk; B. Kok, Laren Gld.D. L. F. van Loon, Den Haag; N. A. L. G. Mathijssen, Dodewaard; L. J. Stehmann, Zaltbommel; J. Visser. Den Haag; A. de Vries, Amsterdam (N); G. Wijnen, De Klomp; E. J. Zolders, Bloemendaal; A. J. G. Zinken, Beek (L). P.B.N.A.-EXAMENS Geslaagd: Adspirant Landmeetkundige (deel 1): G. S. van der Wal, Leeuwarden. Adspirant Landmeetkundige: H. W. Kool, Twello; C. van den Doel. Zierikzee; A. J. van Rosmalen. Uden; A. T. Duursema, Baflo; G. H. H. Pothuizen, Sittard; G. Bosman, Zevenaar G. Gouw, Rotterdam; G. Postma, Capelle a/d IJssel; C. J. Voncken, Klimmen; A. Moerman, Schiedam; H. L. van der Els, Helmond; P. J. M. Klemann, Maastricht; J. van Dijk, Kampen; F. Huisman, Utrecht; A. C. B. G. Gabriels, Heemskerk; J. van Biemen, Amsterdam; W. Maarschalkerweerd, Utrecht; D. van Tol, Delfgauw; P. L. Verheyen, Beek en Donk; J. de Kok, Rotterdam; R. C. van den Heuvel, 's-Hertogenbosch; Th. B. J. van Duyn-

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 15