Kent U reeds de Onopzegbare Ziektekostenverzekering van de Ambtenaren-Centrale? 237 LANDBOUWBEGROTING 1967 De aanpassing van de structuur van de Nederlandse landbouw is een proces, dat zich niet in korte tijd kan voltrekken. In de ontwikkeling van het structuurbeleid in de laatste jaren is een afgerond geheel van maat regelen en voorzieningen ontstaan, dat het ingrijpende aanpassingsproces economisch en sociaal verantwoord kan stimuleren en bege leiden en zowel op lange als korte termijn tot aanzienlijke verbeteringen in de structurele situatie van de landbouw kan leiden. In dit verband kondigt de Minister van Land bouw en Visserij memorie van toelichting bij de Landbouwbegroting 1967 aan, dat het cultuurtechnisch beleid gericht blijft op krachtige voortzetting van de verbetering der externe produktie-omstandigheden als onder deel van het structuurbeleid. Herstructurering platteland Voor ruilverkaveling niet meer de vroe gere eenvoudige kavelruil, maar, uitgaande van het algemene landbouwbelang, veelzijdig opgezette investeringsprojecten voor her structurering van hele plattelandsgebieden ten algemene nutte is de financiële lijn doorgetrokken, de beschikbare middelen in aanmerking genomen. Dit houdt in, dat naar mate de voorbereiding van grotere oppervlak ten zover is gevorderd dat met de uitvoering kan worden begonnen, meer gelden voor ruil verkaveling beschikbaar komen. Het stem mingsproces omvat circa 55.000 ha per jaar. De investeringen in de ruilverkavelingen be treffen voor rond 65 procent infrastructurele werken (ontsluiting, waterbeheersing, land schapsbouw, recreatie, utiliteitswerken)on geveer 10 procent wordt besteed aan ver plaatsing van boerderijen, 20 procent aan kavelinrichting ten behoeve van de vorming van grote, machinaal goed bewerkbare per celen. Het nieuwe ruilverkavelingsbeleid stelt de Minister van Landbouw tevens in staat meer de recreatiebelangen te dienen; temeer, om dat voor bepaalde projecten geldelijke steun kan worden verkregen van bijdragen uit an dere hoofdstukken van de Rijksbegroting dan „Landbouw en Visserij". Geldmiddelen Hogere bedragen in de Landbouwbegroting 1967, o.m. voor het Ontwikkelings- en Sane ringsfonds van ƒ11,8 miljoen in 1966 naar 45 miljoen in 1967 -bleken slechts moge lijk met terughoudendheid op andere onder delen van het landbouwbeleid. Niettemin is voor cultuur-technische werken (ruil- en her verkavelingen, waterschaps- en gemeente werken) weer meer uitgetrokken, n.l. 143 miljoen tegen 139,5 in 1966. Bovendien is op de kapitaaldienst 48 miljoen (vorig jaar bijna 45 miljoen) geplaatst voor voorschot ten aan belanghebbenden. Weliswaar is op de begroting verder 26 miljoen uitgetrok ken voor voorschotten aan de Stichting Be heer Landbouwgronden tegen 33 miljoen in 1966, maar rekening houdende met aankopen van landbouwgronden in het kader van het O.- en S.-fonds, met restantgelden van 1966 en met ontvangsten wegens afstoot van bezit, zal het uitgaven-totaal voor de doeleinden van de Stichting 39 miljoen bedragen. Het totaal aan uitgaven voor de onderwerpen van cultuurtechniek beloopt 174 miljoen, de ka pitaaldienst meegerekend 248 miljoen. Onze Leden-verzekerden genieten, naast een uiterst soepele schaderegeling, o.a. vergoeding van de kosten van een onbeperkt aantal huisartsvisites; 80 van de voorgeschreven medicijnen een onbeperkte verpleegduur in ziekenhuis of sanatorium de specialistische behandelingen met of zonder ziekenhuisopname. Op Uw verzoek verstrekken wij U gaarne volledige inlichtingen over onze specifieke ambtenaren-ziektekosten verzekering. Ondergetekende verzoekt „De Ambtenaren Centrale" Maliebaan 108 Utrecht Telefoon (030) 1 95 46* inlichtingen te verstrekken over haar ziektekostenver zekering Naam; Adres Functie:

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 13