DE UNIVERSAL TRANSVERSE MERCATOR PROJECTIE 255 advertentie is opgenomen, hierop reeds na drukkelijk is gewezen. Zeer bewust zijn thans de Openbare Regis ters van Hypothecaire Verbanden voorbe houden voor de inschrijving van hypotheken en van processen-verbaal van beslag op on roerend goed. Van akten welke betrekking hebben op andere zakelijke vorderingen met name die uit oude tijden als bijv. de thin- sen en de 13e penning (denk aan Kamerik) welke akten indertijd in de hypotheek- registers waren ingeschreven, is de her-in schrijving niet toegestaan. Voor zover deze akten voorkomen in de inschrijvingsdelen van vóór 1948, kan de Bewaarder der Hypothe ken medewerking verlenen tot opneming van een afschrift ervan (met inachtname van de huidige vormvoorschriften) in de Openbare Registers van Vestiging en Overdracht van andere zakelijke rechten op onroerend goed. Wij van het Kadaster zullen reeds spoedig de voordelen van de ophanden zijnde ver nieuwing ongetwijfeld ondervinden. Aller eerst de Ruilverkavelingsdienst van het Kadaster, die zich straks bij de samenstelling van de lijsten van rechthebbenden niet meer heeft bezig te houden met het tijdrovend on derzoek naar de rechten van die hypotheek houders, van wie de openstaande hypothe caire inschrijving dateert van vèr voor de Tweede Wereldoorlog, welke inschrijving al lang had moeten zijn doorgehaald omdat de schuld was ingelost. Ook de Bijhoudingsdienst van het Kadaster zal bij de eventuele samenvoeging van per celen of van perceelsgedeelten van dergelijke irreële hypothecaire inschrijvingen geen hin der meer ondervinden. Hetzelfde kan worden opgemerkt ten aanzien van de uiteindelijke completering van de in aantal toenemende hermetingen, waarbij door middel van de ondernomen opruiming van inschrijvingen meer kansen worden geboden aan de vorming van op het terrein geheel zichtbare eigen domspercelen, die dan gemakkelijker kunnen worden gevormd zonder de last van irreële zgn. „hypotheekgrenzen". Al met al een grote stap vooruit op de weg naar volledige periodieke sanering, zoals deze in hoofdstuk IV van het Ontwerp-Kadaster- wet door de Staatscommissie inzake het Ka daster zo duidelijk wordt uiteengezet. P. S. TEELING ING. De naam zegt het reeds dat we hier te maken hebben met een Mercator projectie in trans versale ligging. Bovendien geeft de naam aan dat het gaat om een algemene projectie, die moet dienen om op uniforme wijze kaarten van de gehele wereld samen te stellen. De transversale ligging betekent, dat de om hullende cylinder de aarde niet raakt volgens de equator, maar loodrecht daarop, dus vol gens een meridiaan. Deze projectievorm is ook bekend onder de naam Gauss-Krüger- projectie en wordt o.a. in Duitsland en Italië toegepast. De U.T.M.-projectie maakt echter geen ge bruik van één, maar van 60 omhullende cylin ders. Telkens wordt nl. slechts een schil van 6 lengtegraden afgebeeld op één omhullende cylinder. Deze schillen zones genaamd zijn ge nummerd van 1 t/m 60, beginnend bij de zone tussen 180° W. en 174° W. en verder in oostelijke richting oplopend tot zone 60. die derhalve ligt tussen 174° O. en 180° O. Vol gens dit systeem ligt Nederland gedeeltelijk in zone 31 (tussen 0° O. en 6° O.) en gedeelte lijk in zone 32 (tussen 6° O. en 12° O.). De centrale meridiaan van iedere zone is de raaklijn tussen cylinder en aarde. De centrale meridianen zijn dus o.a.: voor zone 1177° W. voorzone 2: 171° W. voor zone 313° O. voor zone 32: 9° O. voor zone 60: 177° O.

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 11