261 In Geodesia 1964-4 is de Zwitserse uitgave Praktische Aufgaben fiir Vermessungstech- niker" besproken. Geïnteresseerden kunnen dit boekje bestellen bij: Fachliteraturbetrieb des VSTV, Herrn Werner Hirt, Mühlezelg- strasse 15, CH-8047 Zürich, Zwitserland. De prijs is SFr. 15,plus porto. B. N. N.L.F.-EXAMENS 1967 Namens het bestuur van de Stichting N.L.F.- examens maakt de Examencommissie bekend dat in 1967 examens zullen worden afge nomen voor de N.L.F.-diploma's landmeet- technicus, landmeetkundig tekenaar en land meetkundig rekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in maart in de week na Pasen het praktische resp. het mondelinge gedeelte in april of mei. Aanmeldingen voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1967 bij de secretaris-penning meester van de examencommissie, Kanaal- weg 3b, Delft. Het formulier is gratis bij de secretaris-penningmeester verkrijgbaar. Om tot de examens te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding over leggen: a. Het bovengenoemd formulier. b. Een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich ge durende de voorgeschreven termijn (zie hieronder) praktisch heeft geoefend en de vereiste werkstukken (zie hieronder), welke alle originelen dienen te zijn, zelf heeft vervaardigd. Examen landmeettechnicus Praktijk: De kandidaat dient ten minste gedurende 100 velddagen de landmeetkunde praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: Tenminste drie door de kandidaat vervaar digde veldwerken van eigen metingen en een volledig afgewerkte kaart (gekaarteerd, ge- inkt, gekleurd en beschreven) van eigen of ander veldwerk. In verband met de gestegen loonkosten van de meethelpers bij het praktische gedeelte van het examen is met ingang van 1967 het examenqeld voor landmeettechnicus verhoogd tot 100, Bij afwijzing na het afleggen van het schrifte lijk examengedeelte wordt 40,— geresti tueerd. De betrokken kandidaten zijn bij het prak tische examengedeelte collectief verzekerd tegen de gevolgen van wettelijke aansprake lijkheid. Examen landmeetkundig tekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 100 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: Tenminste één volledig afgewerkte kaart (ge kaarteerd, geïnkt, gekleurd en beschreven) en een tekening van een lengte- of dwarsprofiel. Het examengeld voor het examen landmeet kundig tekenaar bedraagt 60, Examen landmeetkundig rekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedurende 100 kantoordagen het landmeetkundig rekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: De vereffening van een snelliuspunt en ten minste één technische berekening, zoals door rekening van een matenplan, berekening van aspiketten, bogen e.d. Het examengeld voor het examen landmeet kundig rekenaar bedraagt 60, De bovengenoemde examengelden moeten vóór 1 februari 1967 worden gestort op giro rekening no. 390479 t.n.v. de secretaris-pen ningmeester van de examencommissie N.L.F. te Delft. Voor verdere informatie over deze examens

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 17