263 De L-l klas naar: de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, de instrumentenfabriek De Koningh, het Openluchtmuseum te Arn hem, het Spoorwegmuseum en het Slot Zuy- len te Utrecht en de Deltawerken. De L-2+ en L-2 klassen naar: metingen op het Kootwijkerzand en de ruilverkaveling ,,Land van Heusden en Altena". De L-4 klassen naar: de meetbasis in de Loe- nermark, de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, het plaatsbepalingssysteem bij de bouw van de havenmond te IJmuiden, metingen in het Panbos te Zeist en Raad van State, Binnenhof en Hoge Raad te 's-Graven- hage. JAARVERSLAG 1965 KNHM Het jaarverslag over 1965 van de Koninklijke Nededandsche Heidemaatschappij geeft, be halve een indruk over de balans en de reke ning van lasten en baten, waaruit blijkt dat de spanning op de kapitaalmarkt ook hier zijn in vloed heeft doen gelden, een zeer lezenswaar dig verslag van de activiteiten van de maat schappij onder het motto ,,De ontmoeting van stad en platteland". In dit teken stonden ook de twee belangwekkende inleidingen, die tijdens de algemene vergadering op 9 sep tember 1966 in de stadsschouwburg te Eind hoven werden gehouden: .Structurele ont wikkelingen op het platteland'' door Ir. S. Herweijer, directeur van de Cultuurtech nische Dienst en „De agglomeratie Eind hoven" door Ir. H. B. JWitte, burgemeester der gemeente Eindhoven. Het jaarverslag is evenals vorige jaren uit stekend verzorgd en met fraaie foto's ver lucht. B. N. van en uit het nat Adreswijziging redactie Geodesia Met ingang van 12 november 1966 luidt het adres van de eindredacteur van Geodesia: de heer B. Nieboer, Pippelingstraat 3 te Eindhoven. Wij verzoeken u alle correspondentie betref fende redactionele aangelegenheden, kopij en berichten te zenden aan bovenstaand adres. DE REDACTIE Opgave 31 Van de negen inzenders heeft één een meer wiskundige oplossingswijze gebruikt, de anderen volgen de, in ons vak voor de hand liggende, landmeetkundige werkwijze, zij het wel met enige variaties. Een inzender heeft van analytische meetkunde gebruik gemaakt. We zullen eerst de landmeetkundige werk wijze bespreken. Punt 60 ligt op de cirkelboog gaande door de bekende punten 3 en 29 en bevattende de ge geven hoek 3-60-29. En punt 60 moet ook liggen op de rechte door 3exc. Van deze rechte weten we indirect de gegevens, nl. door de richtingsmeting op 3exc. naar de be kende punten 3 en 32 en de gegeven afstand 3-3e.xc. Van driehoek 32-3-3exc. zijn ons drie

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 19