Kent U reeds de Onopzegbare Ziektekostenverzekering van de Ambtenaren-Centrale? 281 de aanwijzing aan openbare ambtenaren de zelfde zakelijke werking als de openbaarma king van de titel. Dit betekent, dat van recent ontstane grenzen de ligging met positivite kan worden aangewezen. Bij echte grensprocessen wordt nog wel ge bruik gemaakt van getuigenverklaringen. Een zeer oud spreekwoord luidt: getuigen gaan voor geschriften. Zo vaak werden vroeger blijkbaar geschriften vervalst, maar ook thans geldt de regel nog aangezien het schrijven zelf al een vervalsingsproces is. De Staatscommissie 1906 kwam dan ook tot de volgende conclusie: ,,De voorkeur verdient de opvatting welke in de vermelding van de kadastrale kenmerken slechts wil zien een nadere aanduiding van het in de akte om schreven object der rechtshandelingen, niet echter een bindende verwijzing naar de gren zen, welke daarvoor bij het kadaster worden aangenomen." Zij stelde verder voor om art. 1219 B.W. (hypotheekakte moet het bezwaar de goed vermelden n. a. der kadastrale inde ling) te laten vervallen. De Staatscommissie van 1887 wilde ze facultatief stellen. Het staatsblad hebben deze onbruikbare voor stellen nooit gehaald. De landmeetkundige dienst doet onderwijl meer dan zo goed mogelijk het presente te re presenteren. Door blijvend al het nieuwe uit het oude af te leiden is titelonderzoek moge lijk tot in verre tijden. Samenvattend kunnen we stellen: De onroerende zaken willen naam maken en de kadastrale aanduiding voorziet hierin. De hypotheekbewaring slaagt erin van deze namen een zaakje te maken, dat het Rijk enige miljoenen per jaar oplevert. Het kadas ter verwoordt dus de zaak: de handel verzaakt het woord, maar het notariaat zoekt zoveel mogelijk de juiste namen voor de juiste zaken. Gewoonlijk kent de informatie-uitwisseling korte kringlopen: het kadaster reproduceert desgevraagd alle kadastrale nummers van een zakelijk gerechtigde en de notaris vermeldt deze in de later aan te bieden memorie van successie, akte van koop, ruil enz. Mutaties en hypothekaties van gehele percelen kunnen zo met een maximum aan efficiency geboek staafd worden. De boekhouding van gedeelte lijke percelen bezorgt het kadaster stofwisse lingsmoeilijkheden, aangezien de grondbe lasting meestal vastgesteld dient te worden vóórdat de terreinmeting heeft plaatsgevon den. Verkoopt een eigenaar een perceelsgedeelte waarvan de notaris zich moeilijk een zaaks voorstelling kan maken, dan vraagt hij inzage van het plan. De notaris spreekt gelukkig de zelfde code-taal als kadasterambtenaren en hij kent de waarde van verkregen informatie. Terzake van het dualisme eigendom/per ceelsnummer speelt hij een sterk bemiddelende rol, zodat de dupliciteit kaart/terrein dank zij zijn medewerking handhaafbaar blijft. Door het algemeen vertrouwen in het kadaster (ne gatie van de negativiteit) ontstaat zo bij het brede publiek praktisch positiviteit van de meetgegevens. Slechts zelden is de rechtbank nodig om in gevallen van apert onrecht recht te spreken. Onze Leden-verzekerden genieten, naast een uiterst soepele schaderegeling, o.a. vergoeding van de kosten van een onbeperkt aantal huisartsvisites; 80% van de voorgeschreven medicijnen: een onbeperkte verpleegduur in ziekenhuis of sanatorium de specialistische behandelingen met of zonder ziekenhuisopname. Op Uw verzoek verstrekken wij U gaarne volledige inlichtingen over onze specifieke ambtenaren-ziektekosten verzekering. Ondergetekende verzoekt „De Ambtenaren Centrale Maliebaan 108 Utrecht Telefoon (030) 1 95 46* inlichtingen te verstrekken over haar ziektekostenver zekering Naam: Adres: Functie:

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 13