287 als Chef Binnendienst van de Landmeetkun dige Dienst van de Koninklijke Nederland- sche Heidemaatschappij, acht jaar lang een enorme hoeveelheid werk voor Geodesia heeft verzet, zag bovendien kans verschillende arti kelen te publiceren. Hij heeft gemeend in verband met redenen van persoonlijke aard zijn functie ter beschik king te moeten stellen. Helaas. Zijn ervaring en werkkracht zullen wij node missen. Voor de plezierige samenwerking en vooral voor alles wat hij voor Geodesia heeft gedaan be tuigen wij hem onze oprechte dank. Zoals u in het in dit nummer opgenomen ver slag van de jaarvergadering van de Vereni ging van Landmeetkundigen kunt lezen, is door de V.v.L. de heer van Eek aan het bestuur van het N.G.L. als lid van de redac tiecommissie voorgedragen. DE REDACTIE Verhoging abonnementsprijs Geodesia Tot onze spijt hebben wij ons genoodzaakt gezien in verband met de gestegen druk- en portokosten de abonnementsprijzen voor Geodesia met ingang van 1 januari 1967 op nieuw te verhogen. De abonnementsprijzen zijn voor de op 1 ja nuari 1967 of later ingaande of vernieuwde abonnementen als volgt vastgesteld: Vrije abonnees (niet-leden van een der bij het N.G.L. aangesloten verenigingen) 18,50 voor binnenland en 20,voor buitenland (voor verzending per luchtpost wordt 1 5, per jaar extra berekend). Studerenden aan T.H. of H.T.S. betalen voor een studieabonnement 12,per jaar. De prijs van losse nummers blijft gehand haafd op 2,50. Wij verzoeken de abonnees bij het ingaan van een nieuw jaarabonnement bovenvermelde bedragen te willen overmaken op postreke ning 223150 ten name van de penningmeester van de Stichting N.G.L., Zocherstraat 77-1, Amsterdam W-I, of op de bankrekening van het Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde bij de Algemene Bank Nederland N.V., bijkantoor Surinameplein, Amsterdam. Opzegging van abonnementen dient te ge schieden uiterlijk één maand voor het einde van het abonnementsjaar bij de administra teur, Finestraat 12, Maastricht. Tenslotte maken wij de leden van de aange sloten verenigingen er op attent dat de abon nementsprijs van Geodesia in de contributies van de verenigingen is begrepen en dat zij dus niets dienen te gireren op bovenvermelde rekeningen, maar hun contributies moeten be talen aan hun afdelingspenningmeesters of aan de penningmeesters van de verenigingen waar zij lid van zijn. De gironummers van deze penningmeesters zijn op de titelpagina van Geodesia vermeld. HET BESTUUR Het bestellen van banden voor de 8e jaargang Bestelling van banden voor de 8e jaargang 1966 kan geschieden tot 1 februari 1967 door overschrijving van 5,90 op postrekening nr. 606330 t.n.v. Schotanus Jens, Utrecht N.V. met vermelding van „Band Geodesia 1966". Ook kunt u de nummers laten inbinden. U gelieve dan de bladen franco te sturen aan: Schotanus Jens Utrecht N.V., Lange Nieuwstraat 20, Utrecht. Betaling ad 12,50 kan geschieden op bovenvermelde wijze met vermelding „Inbinden Geodesia 1966". Banden bestellen zowel als laten inbinden van voorgaande jaargangen is tevens moge lijk. Dan wel het juiste jaar op de girostrook aangeven. Jaarvergadering Vereniging van Land meetkundigen De V.v.L. hield op 12 november haar jaar lijkse algemene vergadering in Hotel „De oude tram" te Amersfoort. Het belangrijkste agendapunt, dat aanleiding tot enige discussie vormde, was het vaststel len van nieuwe statuten en huishoudelijk reglement en het besluit tot het aanvragen van Koninklijke Goedkeuring op de statuten ter verkrijging van rechtspersoonlijkheid. Het aftredende bestuurslid, de heer B. L. Greeven, werd herkozen, terwijl in de va catures ontstaan door het aftreden van de heren G. D. de Beurs en M. L. Veen Ing., die zich niet herkiesbaar stelden, werden geko zen de heren B. M. de Bruin en van Eek. Voor het N.G.L. werden verder een paar be langrijke beslissingen genomen door het her benoemen van de heer F. van Weelden en het benoemen van de heer B. M. de Bruin tot bestuurslid van het N.G.L. Laatstgenoem de volgt de heer G. D. de Beurs, die zich ook voor deze functie niet herkiesbaar stelde, op. De heer De Beurs die gedurende 18 van de

(NGT) Geodesia | 1966 | | pagina 19