1 1 mentele begrippen als b.v. kleurenleer, meet kundige betekenis van de hoogtevoorstelling e.d. grondig te analyseren. Het boek heeft evenzeer grote didactische, als grafische en ideële kwaliteiten. De beoorde- vlaar noemt de illustratieve kwaliteiten van Imhoff's omvangrijke werk weergaloos, de bouw logisch en harmonisch. Uit de rubriek „Tijdschriften" vestigen wij speciaal de aandacht op het nieuwe, half jaarlijkse, tijdschrift „The Cartographer", uitgegeven door het Ontario Institute of Chartered Cartographers te Ottawa. Het eerste nummer is gedateerd mei 1965; het wordt vermeld in bulletin no. 61, sept. 1965, van „Geography and Map Division". Verder worden in dit nummer van „Karto- grafie" verscheidene nieuwe kaarten en at lassen aangekondigd. W. IC. Onlangs verscheen bij de Technische Uitge verij H. Stam N.V., Culemborg/Haarlem de vierde druk van het bekende werk „Land meten en Waterpassen" door ir. J. A. Muller c.i. en ir. A. Scheffer g.i. Gebonden; 424 blz.; 27,50. De schrijvers zijn respectievelijk: oud-direc teur van de Academie Minerva te Groningen en hoofdingenieur A van Publieke Werken en leraar H.T.S. te Tilburg. Zoals op de titelpagina staat aangegeven beoogt het werk te zijn een „Leerboek ten dienste van het Hoger Technisch Onderwijs en voor zelf studie", een omschrijving waaraan de inhoud ten volle beantwoordt. Evenals bij de vorige drukken is het boek keurig uitgevoerd. Bijzonder handig is het dat de afgebeelde figuren dezelfde nummers hebben als de bladzijden waarop zij voor komen. De belangrijkste wijzigingen zijn het toevoegen van enkele nieuwe instrumenten en het geheel opnieuw bewerkte hoofdstuk over fotogrammetrie. B. N. t van en uit het nat REGIONALE BIJEENKOMST ZUID-HOLLAND In het rayon Zuid-Holland is sinds enkele jaren geen rayonbijeenkomst meer gehouden. Nu er van verschillende kanten werd aan gedrongen op hervatting van de activiteiten op dit gebied werd besloten op maandag 13 februari 1967 des avonds om 20 uur een bijeenkomst te beleggen in de kantinezaal van het Stadstimmerhuis, Veemarkt 2 te Rotter dam (ingang Hugo de Grootstraat). Ir. M. M. Bogaerts zal eerst een inleiding houden over Tachymetrie, daarna zal de nieu we instructie-film van de T.H. „De voer- straalmethode" worden vertoond. In de pau ze is gelegenheid om verschillende instru menten te bezichtigen. Ook zal er kaartma teriaal zijn, dat met behulp van elektronische tekenmachines werd vervaardigd. Daarna zal Ir. Bogaerts ons nog nader informeren over het automatisch verwerken van meetgege vens. Tenslotte zal er dan nog gelegenheid zijn om vragen te stellen. Het onderwerp leek ons actueel en de spre ker is uitermate deskundig. Ir. Bogaerts is verbonden aan de staf van de T.H. en was betrokken bij de onderzoekingen die op dit gebied werden verricht. Daar dit in Zuid-Holland bovendien de eerste rayonbijeenkomst zal zijn die tot stand is gekomen onder de nieuwe regeling betref fende de samenwerking van N.L.F. en N.G.L. op dit gebied, hopen wij dat deze bij eenkomst in alle opzichten zal slagen en re kenen wij op veel belangstelling. De commissie voor rayonbijeenkomsten in Zuid-Hollland A. C. W. VAN TILBURG, V.T.A.K. E. DRAISMA, ING. V.M.D.R. C. H. STOUTE, V.V.L. MUTATIES BESTUUR N.G.L. Met ingang van 1-1-1967 treedt de heer G. D. de Beurs af als penningmeester. In zijn plaats is benoemd de heer B. M. de Bruin Windmolenbroeksweg 83 te Almelo, telefoon

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 11