17 sen om een even sterk vergroot, maar virtueel beeld te krijgen? 2. Om de brandpuntsafstand van een lens te bepalen, zoekt men twee afstanden van de lens zodanig dat het door de lens ge vormde beeld van een gegeven vaststaand voorwerp in beide gevallen op dezelfde plaats ontstaat. Bewijs, dat, indien A de afstand is van voorwerp tot beeld en a de grootte van de verschuiving der lens uit de eerste stand in de tweede, de brandpuntsafstand wordt gegeven door: i a'2 4 A 3. Wat verstaat u onder: a. grenshoek? b. minimum deviatie? c. sterkte van een lens? VERSLAGEN VAN DE IN 1966 GEHOUDEN N.L.F.-EXAMENS Landmeettechnicus Aangemeld 57 kand. Deelgenomen aan het schriftelijk examen 53 Toegelaten tot mondeling en praktisch gedeelte 25 Diploma uitgereikt 20 Landmeetkundig tekenaar Aangemeld 20 kand. Deelgenomen aan het schriftelijk examen 18 Toegelaten tot het mondeling gedeelte 5 Diploma uitgereikt 5 Ook dit jaar moet de examencommissie in beide verslagen constateren dat het peil van het ingeleverde examenwerk nog veel te wensen overlaat. Voor het examen landmeet technicus wordt het gemiddelde cijfer voor de diverse vakken begrensd door 5,6 en 6,6 en voor landmeetkundig tekenaar is dit nog lager: 4,8 en 5,7. Hebben zij die zich voor de examens opge ven wel voldoende geoefend op de diverse examenonderdelen? B.v. de kaarteernauw- keurigheid laat nogal eens te wensen over. Waarom wordt er te weinig gebruik gemaakt van controles? Voor het afwerken worden aanwijzingen gegeven die men dient op te volgen! Schenken de kandidaten wel aandacht aan de opmerkingen en aanwijzingen die in de verslagen van in vorige jaren gehouden examens worden vermeld? De volgende verslagen met de bijbehorende opgaven zijn a 2,50 per examen verkrijg baar bij de secretaris van de examencommis sie, Kanaalweq 3b, Delft, postrekeninq 390479: Landmeettechnicus: jaren 1955, 1956, 1958 t/m 1966; Landmeetkundig tekenaar: jaren 1951, 1955 t/m 1966. Vraag deze verslagen aan en bestudeer ze! C. A. C. B. Kadaster Benoemd tot techn. ambt. Ie kl. de techn. ambtn. J. v. d. Berg. Amsterdam, m.i.v. 1-10-66 en W. J. v. Ginkel, Eindhoven, m.i.v. 1-12-66; tot techn. hoofdambt, de techn. ambt. Ie kl. F. R. Ameling, 's-Hertogenbosch, m.i.v. 1-11-66. Geslaagd voor het eindexamen 1966 van de vakcursus voor technisch ambtenaar F. W. Bergman en G. Groen, Zwolle: M. E. J. W. Collart, Eindhoven; v. Houte, Rotterdam; C. P. Ningen, Groningen; C. Porsius, Haarlem; E. Schillemans, Amsterdam en H. J. Schiphof, Almelo. In dienst genomen als adj. techn. ambt. A. de Vries, Middelburg R, m.i.v. 15-8-66; J. M. Bakker, 's-Her togenbosch, m.i.v. 16-8-66; D. L. F. v. Loon, 's-Gra- venhage RD; G. E. L. Groosman, Middelburg R; J. L. P. Bloinmendaal, Groningen; J. Visser, Leeuwarden; C. Hendrikx en A. V. Hoekstra, Maastricht en A. J. G. Zinken, Roermond, m.i.v. 1-9-66 en T. v. d. Plas, Amsterdam, m.i.v. 5-9-66. Benoemd tot landm. ambt. A de landm. ambtn. F. Luin- stra, 's-Gravenhage cto, m.i.v. 1-5-66 en H. IJ. Gie- tema, Amsterdam, m.i.v. 1-3-66. Geslaagd voor het onderzoek voor landmeetkundig ambtenaar A 1966 en benoemd tot landm. ambt. A m.i.v. 1-12-66, de landm. ambtn. A. M. Amende, Am sterdam; A. C. Hartman, Alkmaar; J. H. Heuts, Roer mond; Mej. F. v. d. Mark, Leiden; J. H. v. Oostrom, Rotterdam; C. v. d. Wel, 's-Gravenhage en J. J. Zand- belt, Dordrecht.

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 17