4 Een nieuw gezicht in het bestuur is collega A. C. W. van Tilburg, die namens de ver eniging T.A.K. zitting in ons college heeft ge nomen. Welkom! Collega De Bruin is thans afgevaardigde van de V.V.L., omdat hij de „kadastrale wereld" vaarwel heeft gezegd en geen lid meer van de vereniging T.A.K. kon zijn; een goede oplossing. Dit wat de per soonlijke aangelegenheden betreft. Samenwerking De samenwerking met de N.L.F. heeft in 1966 duidelijker vorm gekregen door een combineren van de regionale bijeenkomsten. U hebt daar in „Geodesia" meer over kun nen lezen. Het is verheugend dat wij tot zulk een goede overeenkomst zijn gekomen. Op dit gebied en door het samen zitting hebben in de stichting „N.L.F.-examens" zijn wij elkaar heel dicht genaderd. Dat het de N.L.F. ernst is met de studie van de problematiek op het gebied van samengaan, bewijst het besluit van haar hoofdbestuursvergadering op 21 juli 1966: „Een kleine commissie in het leven te roepen die tot taak krijgt het hoofdbestuur op objectieve basis te adviseren over een aantal alternatieve organisatiemogelijkheden die van toepassing zouden kunnen zijn voor het land meetkundig verenigingsleven in ons land". Wij zijn benieuwd wat het advies van deze, ondertussen geformeerde, „commissie van wijze mannen" zal zijn, daar niet alleen de interne moeilijkheden van de N.L.F. tot de benoeming van deze persoonlijkheden heeft geleid. Wij zijn er van overtuigd dat het N.G.L. een belangrijke plaats bij de bespre kingen zal innemen. Wij verwachten in 1967 de resultaten te vernemen en mocht de N.L.F. het advies aanvaarden en met ons hierover willen praten, dan zullen wij ons hier gaarne positief tegenover stellen, tot heil van beide organisaties. 1967: Verwachting en doel Zo zijn we dan bij het nieuwe jaar terecht ge komen. Wat zijn onze verwachtingen en wat is ons doel? Om bij het laatste te beginnen: Een voortgaan met het dienen van onze leden en abonnees bij de uitoefening van hun dage lijkse taak, door voorlichting met behulp van „Geodesia", regionale bijeenkomsten en een tweedaags congres. Onze verwachtingen? Met behulp van u allen dit doel in 1967 te verwezenlijken. Met „Geodesia" door uw inzendingen en op de regionale bijeenkomsten, in samenwerking met de N.L.F., door uw aanwezigheid. 4e N.G.L.-congres Op het congres dat op 29 en 30 september 1967 in Arnhem (Musis Sacrum) georgani seerd zal worden, verwachten wij weer ieder een die met de landmeetkunde „doende" is. „Binnen- en buitenmensen." Nog te veel heb ben de „binnenmensen" het idee dat er voor hen op zo'n congres niet veel te beleven valt. U vergist zich! De congrescommissie is al weer aan het voor bereiden. Bekende namen: Schrikkema, Tijs mans, Veen en Nieboer. Dat wordt goed! Prettig dat zij nu al van verschillende zijden, vooral ook van het bedrijfsleven, benaderd zijn om bijzonderheden te vernemen over plaats, tijd en onderwerp. Waarom weer in Arnhem? V/ij hebben ver schillende plaatsen in Nederland bekeken, maar wij hebben nergens zo'n unieke ge legenheid voor ons congres kunnen ontdek ken als in Musis Sacrum met vergaderzaal en tentoonstellingsruimte naast elkaar en mo gelijkheden voor koffietafel en diner. Dus, we zien elkander weer in Arnhem, 29 en 30 sep tember, afgesproken! Als een belangrijk onderdeel van dit congres heeft het bestuur het onderling contact ge zien: wij hopen en vertrouwen dat dit wel zal slagen. Wij doen dit jaar een speciaal beroep op onze jongere collega's zich eens extra te in teresseren voor onze evenementen en vooral willen wij graag jongeren naar voren zien komen, die zich actief willen betonen bij be- stuurs- en organisatiefuncties. Er zullen waarschijnlijk belangrijke beslissingen ge nomen moeten worden in de naaste toekomst, ik denk bijvoorbeeld aan hetgeen ik reeds memoreerde op het gebied van de samenwer king en dan is het wenselijk dat een nieuwe generatie, zonder belasting van „het ver leden" de verenigingen in deze nieuwe koers mede leiden. Vele, grote mogelijkheden zijn er nog voor ons weggelegd. Het vraagt een wijs beleid met de onontbeerlijke injecties en impulsen van een vooruitstrevende jeugd. Zorgen met betrekking tot ons financieel be leid zullen wij dit jaar zeker krijgen. Druk- en portokosten vragen steeds grotere som men en voor al ons organiseren worden de kosten hoger. Met uw steun zijn deze moei-

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 4