58 1Bereken zonder gebruik te maken van een kaartering de oppervlakte van per ceel 1234 op twee onafhankelijke manie ren. 2. Wat is de waarde van het perceel 1 234. in dien de m2-prijs van het gedeelte A 20, en die van het gedeelte B 40,be draagt. 3. Bereken de afstand van A tot de tangent- punten. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Bibliotheek van de Stichting Nederlands Ge nootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aanvragen te richten aan de heer J. de Vries, p/a Meetkundige Dienst Rijks waterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) Stedebouw en Volkshuisvesting 1966-4 B. Eerhart, NNS-excursie naar Westfalen; Ir. P. Kessler, Enige losse gedachten naar aanleiding van de Duitse excursie van de BNS; Drs. Th. M. I. Post, De toekomstige bevolking. 1966-5 Mej. Ir. E. F. van den Ban, 40 jaar provinciaal stede bouwkundig werk 19261966; Ir. A. E. Q. van Hezilc, Macro-stedebouw (slot). 1966-6 Dr. C. A. van Swigchcm, Monumentenzorg en ruimte lijke ordening; Dr. Ir. A. Heimans, Verstedelijking, sleutelbegrip voor de planologie?; Ir. R. Dijksterhuis, Het stationsvoorplein; Drs. R. de Waard, Leven in het jaar 1970: zonder auto? 1966-7/8 Vreewijk 50 jaar; Drs. K. Dekker, Stedebouwkundige impressies uit de Sowjet-Unie; H. Schenk, Stedelijk openbaar vervoer in Amsterdam; Dr. H. ter Heide, Planologie en bevolkingsprognoses. Tijdschrift der Kon. Ned. Heidemaatschappij 1966-1 Ir. A. Bierma, Recreatie en onderwijs; Dainpodzol- grond. 1966-2 Ir. A. Hendrikx, Ons land onmenselijk?; Rikken, Woningwet en landbouw. 1966-3 Ir. C. Staf, Openluchtrecreatie en landbouw; Ir. A. Eshuis, De Deense Heidemaatschappij 100 jaar; Ir. W. Thijsen, Verkeer-groen-lawaai-stilte. 1966-4 De school in andere handen; Prof. L. F. Twardzik, Toegangsgeld in de openbare recreatie. 1966-5 Ir. W. Thijsen, Unieke mensen-uniforme landschap pen; Dr. W. v. d. Mast, Nationale en regionale groei van bevolking en werkgelegenheid. 1966-6 Dr. Ir. F. A. M. de Haan en Ir. G. P. Wind, Bodem verdichting als gevolg van de wijze van uitvoering van grondverbeteringswerkzaamheden. 1966-7/8 F. A. L. Kreiken-Pape, De landbouw in Turkije; Ir. R. Willet, Bewerkingsdiepte bij machinale heront ginning van veenkoloniale gronden; J. Rikken, Boer derijendag in Drente. 1966-9 Prof. Dr. H. Becking, Is voor Nederland culturele bosbouw noodzakelijk en mogelijk? Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde 1966-3 Ir. W. Sonnenberg, Fotogrammetrische hermetingen; Ir. P. A. Roos, Dc automatisering bij de Fotogramme trische Dienst van het Kadaster; Ir. W. F. Bonardt, Ontwikkelingen in de toepassing van ontschrankings- methoden bij het kadaster; Dipl.-Ing. G. Bormann, Zur Uebertragung der Einstelldaten von stereoskopische Auswerteinstrumenten auf zweiachsige Entzerrungs- gerate; Ir. P. A. Roos, Statistische dag 1966; Mr. Ir. J. L. G. Henssen, Verslag Studiedag N.L.F. 7 mei 1965. 1966-4 Ir. B. G. K. Krijger, Enige aspecten van de automati sering van de geodetische rekentechniek; Ir. H. L. van Gent, Post-academiale cursus fotogrammetrie. Vermessungstechnik (Oost-Duitsland) 1966-4 F. Deumlich, Die Ausnutzung der Wissenschaft als Produktivkraft im Vermessungs- und Kartenwesen und der Geodatische Dienst; H. Kautzleben en H. Schmidt, Automatische Konstruktion von Isolinienkarten mit Hilfe des Kleinrechenautomaten Cellatron SER 2; E. Deutschmann, Die Messtechnik als Grundlage des in- dustriellen Austauschbaues im Bauwesen; T. Sirakoff, Untersuchung über die Montage-Exzentrizitat bei der Grossplattenbauweise in Sofia; H. Paust, Die Aus- wirkung des Massenverlustes eines Tagebaues auf die Ergebnisse von Senkungsmessungen; W. Gerbeth, Die 5. Kontrollmessung am staatlichen Höhenhauptpunkt der DDR im Jahre 1964; L. Wiedenfeld, Wird das Luftbild als Informationstrager allumfassend genutzt?; D. Passier, Ein Pionier der Luftbildmessung; Zum 100. Geburtstag von Theodor Scheimpflug; G. Dörhöfer, Methoden bildhafter Kartendarstellung und ihre An- wendung bei Touristenkarten; K. Bleil, Scheinwerfer mit Heliotrop; H. Kuhn, Freies Trassieren von Klo- thoiden im Wasserbau. 1966-5 C. Eidam, Zur Berechnung von Klothoiden; G. Har- denberg, K. Wachter, H. Sternisko en A. Gebauer, Kramer en M. Bürger, P.-E. Schmidt, H. Göpfert, Herstellung eines grossmassstablichen Kartenwerkes auf Luftbildgrundlage; K. Lengfeld, Auswahl und Herstellung von Rasterfolien für die Anwendung der verkürtzen Farbskala in der Kartographie; B. Hallert, Statistische Bestimmung der Elemente der inneren Orientierung aus projektiven Punktreihen und Strahlenbüscheln; M. Sommer, Zur Interpolation von Freiluftanomalien der Schwere; W. Kluge, Reduktion der mit Licht- und Funkentfernungsmessgeraten be- stimmten Streckenlangen auf die Oberflache des Refe- renzellipsoids; D. Büchsenschuss, Trassierungsgrund- satze für Autobahnen.

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 16