5. Wat gebeurt er als na de overschrijving van de R.O. daarin opgenomen percelen aan anderen zijn overgegaan? In dit geval is het gebruikelijk in de notariële akte ingevolge de R.O. alle plaats gehad heb bende mutaties van zakelijk recht op te ne men met toevoeging welke gevolgen dit heeft voor de toedeling. Dit betreft dus zowel het optreden van rechtverkrijgenden onder al gemene als onder bijzondere titel. Krachtens deze mutaties worden dan bij de toedeling de nieuwe kavels direct toegedeeld aan de nieuwe verkrijgers. 6. Hoe te handelen bij overdrachten van gronden opgenomen in een in voorberei ding zijnde R.O.? Hier speelt in de eerste plaats een rol in hoe verre men met deze voorbereiding bekend is. Een notaris ter plaatse zal dit in het algemeen wel weten, daar de voorbereiding van een R.O. zozeer de aandacht van de streek vraagt, dat dit wel algemeen bekend wordt. Wanneer echter een vreemde notaris de zaak behandelt is het mogelijk, dat hij er niets van hoort of weet als de vervreemders of verkrijgers hem niet inlichten. Hebben de vervreemders de in voorbereiding zijnde R.O. nog niet getekend, dan hebben ze zich nog niet gebonden en zijn volkomen vrij te handelen zoals ze willen. Hebben ze echter wel de R.O. getekend dan hebben ze zich daarmee gebonden en kunnen de andere partijen hen bij niet-nakoming aan spreken voor schadevergoeding. In dit geval is het daarom wenselijk dat de verkrijger ingelicht wordt omtrent de aange gane verplichtingen en dat bij de overdracht als voorwaarde wordt gesteld dat hij akkoord gaat met de door de vervreemder gemaakte afspraken en dat hij in zijn plaats en op de zelfde wijze aan de R.O. zal meewerken. Te dien einde zou een clausule in de akte wen selijk zijn, waarbij de verkrijger de onder tekening van de Ruilverkavelingsovereen komst en alle terzake reeds verrichte hande lingen van de vervreemder bekrachtigt. Hij behoeft dan de R.O. niet meer te tekenen, daar dit reeds door de vervreemder is gedaan. Teneinde moeilijkheden zoveel mogelijk te voorkomen is het daarom wenselijk dat de notarissen die normaliter werkzaam zijn in het gebied van een in voorbereiding zijnde R.O. er van in kennis worden gesteld welk ge bied deze omvat. Dit zou kunnen gebeuren doordat de betrokken Cultuurmaatschappij hen een topografisch kaartje toezendt waarop dit gebied is aangegeven. Indien ze dan opdrachten voor de transacties in dit gebied krijgen kan eerst contact met de betreffende Cultuurmaatschappij worden op genomen. Wanneer een goed samenspel tussen notariaat en Cultuurmaatschappijen plaats vindt, zullen vele moeilijkheden die zich anders zouden kunnen voordoen, vermeden kunnen worden en ook in de toekomst de afwikkeling van de ruilverkavelingsovereenkomsten evenzeer zon der moeilijkheden kunnen verlopen, als dat tot nu toe bij de ongeveer 150 tot stand ge komen objecten het geval is geweest. Kent U reeds de Onopzegbare Ziektekostenverzekering van de Ambtenaren-Centrale? 77 Onze I.eden-verzekerden genieten, naast een uiterst soepele schaderegeling, o.a. vergoeding van de kosten een onbeperkt aantal huisartsvisites; 80°/o van de voorgeschreven medicijnen; een onbeperkte verpleegduur in zieken huis of sanatorium; de specialistische behandelingen met of zonder ziekenhuisopname. Op Uw verzoek verstrekken wij U gaarne volledige inlichtingen over onze specifieke ambtenaren-ziekte kostenverzekering. Ondergetekende verzoekt „De Ambtenaren Centrale" Maliebaan 108 Utrecht Telefoon (030) 1 95 46* inlichtingen te verstrekken over haar ziektekostenver zekering. Naam: Adres: Functie:

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 15