tii/l Verslag van de rayonbijeenkomst, in samen werking met de N.L.F., op dinsdag 4 maart 1967 gehouden in „Krasnapolsky" te Amsterdam Jr. L. P. Roelfzema, districtscommissaris van de N.L.F., opende de vergadering en gaf een overzicht van het ontstaan van de samen werking tussen N.L.F. en N.G.L. en besprak de gevolgde procedure. Hij verwelkomde de spreker, Ir. D. C. de Bruijn en heette verder de ongeveer vijftig aanwezigen welkom. In dit korte verslag zullen wij niet nader in gaan op de inleiding van Ir. de Bruijn omdat deze mededeelde dat binnenkort over het on derwerp van deze avond: „De geodimeter in de praktijk", een artikel van zijn hand in „Geodesia" zal verschijnen. Het was een interessante avond. De kennis making met een nieuw instrument wekt altijd interesse en wanneer een deskundige u dan nog weet te overtuigen, dat de uitkomsten van de metingen bijzonder goed zijn, wilt u zelf wel eens graag uw metingen met zo'n apparaat verrichten. Weinigen zijn uitverkoren. In het eerste nummer van „Geodesia" stond een af beelding van de tellurometer; toen „je van het", het „nieuwste van het nieuwste". Het is al weer jaren geleden. Hoevelen zouden nu met dit instrument gewerkt hebben? Rietveldt, Ing. dankte namens de beide or ganisaties en de toehoorders de spreker, die in het gebruikelijke vragenhalfuurtje nog ver schillende vragers tevreden wist te stellen, zeer hartelijk. De opkomst was, verhoudingsgewijze, van de zijde van de N.L.F. groter dan van het N.G.L. R. Verslag regionale bijeenkomst te Groningen Op 16 februari 1.1. is te Groningen een ge combineerde N.L.F.-N.G.L.-bijeenkomst ge houden. Spreker voor plm. 60 aanwezigen was de heer Ir. W. Flinterman die een vlot betoog hield over de „Rijksdriehoeksmeting". Na een kort teruggaan in de historie in ver band met de opbouw van het vroegere RD- net, en de verdeling daarvan in primaire, se cundaire en overige punten (waarbij een nog verdere onderverdeling werd gehanteerd), werden de huidige moeilijkheden met betrek king tot uitbreiding, sanering en verbetering van het RD-stelsel uiteengezet. Dat dit onderwerp in de belangstelling staat bleek zeer duidelijk uit de vele vragen, die na de pauze gesteld werden. Hierbij werd het wel duidelijk, dat er vooral langs de Duitse kust behoefte aan uitbreiding van het RD-net be staat. Personeelsgebrek is er echter de oorzaak van, dat er achterstand op het werkschema is ontstaan. Een zeer geslaagde gecombineerde bijeen komst! R. Veenendaal Verslag van de regionale bijeenkomst te Arnhem op 16 maart 1967 Door de gezamenlijke besturen van N.L.F. en N.G.L. werd een regionale bijeenkomst belegd in het gebouw van de Koninklijke Nederland- sche Heide Mij. te Arnhem, die door circa 150 leden en belangstellenden werd bezocht. De avond werd geopend door de heer M. L. Veen Ing., die hierbij de hoop uitsprak, dat de samenwerking tussen N.G.L. en N.L.F. voor de toekomst gecontinueerd en versterkt zou worden. Daarna gaf hij het woord aan de spreker van deze avond, Ir. M. JM. Bo- gaerts, wetenschappelijk medewerker van de T.H. te Delft. In een zeer interessant betoog zette hij de principes uiteen waarop, en de instrumenten waarmee de tachymetrie bedre ven wordt. Ook de notatie en de verwerking van de meetgegevens was een punt van uit voerige bespreking. Daarna volgde de in structiefilm van de T.H. „De voerstraal- methode". Deze film benadrukte duidelijk het voordeel van het gebruik van deze methode boven de conventionele manier van meten, vooral in het zeer drukke stadsverkeer. 82 va n en uit het

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 20