Lesgeld, inclusief 20 mondelinge en prak tische instructiedagen (zie punt 3.3): 13 maanden a 50,en 7 maanden a 20,totaal 790, 3.1. Met deze opleiding ieder jaar per 15 augustus beginnen; voor het eerst in 1967. 3.2. Tempo: 8 lessen per maand; leszendin- gen 1 X per maand. Duur theoretische lessen 13 h maand. 3.3. Een keer per maand op zaterdag een mondelinge en praktische instructiedag inlassen. Deze praktische instructie- dagen worden voortgezet, ook nadat bovenstaande theoretische lessen zijn behandeld. Totaal 20 mondelinge en praktische instructiedagen. 3.3.1. Voorlopig aanhouden op 8 plaatsen in het land, b.v. Amsterdam, Delft, Utrecht, Arnhem, Breda, Roermond, Groningen, Hengelo. 3.3.2. Kosten van deze mondelinge en prak tische instructiedagen zijn in het lesgeld inbegrepen. 3.3.3. De te behandelen onderwerpen op de praktische en mondelinge instructie dagen moeten precies worden vastge- 3.4. Cursus B 652 met daarnaast monde linge en praktische instructiedagen is uitsluitend te organiseren bij minstens 60 deelnemers. 4. De examencommissie N.L.F. kan verzocht worden de 20 praktische instructiedagen in mindering te brengen op de vereiste 100 velddagen. 5. Cursisten, die de opleiding volgen voor Landmeetkundig Tekenaar N.L.F. of Landmeetkundige (P.B.N.A.), zullen even eens in de gelegenheid worden gesteld, naast hun schriftelijke lessen, de monde linge en praktische instructiedagen te vol gen. Benadrukt dient te worden, dat in de oplei ding Landmeettechnicus deel II (sub 3) uit sluitend de vakken worden behandeld, waarbij de voornoemde hulp bij studie gewenst is en dat de cursisten minstens de leerstof van deel I (sub 2) doorgewerkt moeten hebben om aan de praktische instructiedagen (sub 3.3.), die een onderdeel vormen van deel II, te kunnen deelnemen. Het bestuur van de stichting N.G.L. waar deert het, dat het Koninklijk Technicum P.B.N.A. bereid is gevonden dit studiepro gramma in te stellen en verwacht dat de resul taten van de verschillende examens aanmerke lijk gunstiger zullen worden. Het bestuur van de Stichting N.L.F.-examens nam kennis van het studieprogramma. Het bestuur van het N.G.L. verwacht, dat vooral het rechtstreekse contact tussen docent en cursist de vele moeilijkheden bij de studie zullen oplossen, vooral als de docenten een „vragenuurtje" zullen instellen. Het doet gaarne een beroep op de leden van de N.L.F. en het N.G.L. om de instelling van deze prak tische studiedagen te doen slagen, door zich be schikbaar te stellen als docent. Een beroep als zodanig treft u in dit nummer aan. De docenten zullen de te behandelen onder werpen, bedoeld in het studieprogramma sub 3.3.3. in onderling overleg moeten vaststellen. Het N.G.L.-bestuur doet ook gaarne een be roep op de cursisten die zich bekwamen voor de bedoelde landmeetkundige diploma's, deel te nemen aan deze mondelinge en praktische instructiedagen, vooral in hun eigen belang, maar ook in het belang van de landmeetkunde in het algemeen. Belanghebbenden, die voor deze opleiding in aanmerking wensen te konten, dienen zich nu reeds bij het Koninklijk Technicum P.B.N.A. te Arnhem aan te melden. Nadrukkelijk zij vermeld, dat deze cursus uitsluitend doorgang vindt bij voldoende deelname. Bij de aanmelding dienen uitvoerige gegevens te worden verstrekt betreffende vooropleiding, behaalde diploma's en praktische ervaring. 102 E. SCHRIKKEMA ING.

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 12