nat In de bestuursvergadering van 13 maart 1967 is besloten dat de heer WClay, Vechtstraat 12 te 's-Hertogenbosch, thans tweede secretaris, voorlopig het secretariaat zal waarnemen. Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster Op dinsdag 25 april 1967 hield V.T.A.K. zijn Algemene Ledenvergadering in het gebouw „Ariston" te Utrecht. Om 10.00 uur heette de voorzitter K. van Houten de ongeveer 220 aanwezigen van harte welkom en sprak na de behandeling van de verschillende verslagen zijn jaarrede uit. Over punt 12 van de agenda: „Bespreking Stichting N.G.L. en het tijdschrift Geodesia" vroeg geen der aanwezigen het woord. De penningmeester Koning werd herbenoemd. Door de benoeming van de heer Van Houten tot Hoofd van de landmeetkundige teken kamer bij de Sociaal-Economische Hoofdafde ling van de Rijksdienst voor de IJsselmeer- polders te Zwolle, kwant de functie van voor zitter vacant. Als opvolger werd benoemd de tweede secretaris J. Vermeulen. De secretaris D. Wesselink sprak de scheiden de voorzitter toe. Hij prees zijn geweldige ac tiviteiten voor de vereniging, die hij 13 jaar als hoofdbestuurder heeft gediend, dankte hem voor het vele werk en bood hem namens de vereniging een horloge aan. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer C. W. F. v .d. Noordaa. In de plaats van de heer A. C. Wvan Tilburg werd de heer P. v. d. Berg gekozen als be stuurslid voor de Stichting N.G.L. De heer C. A. Boelens werd opnieuw benoemd. Na de behandeling van het program van actie en een aantal voorstellen van de ver schillende afdelingen sloot de voorzitter om ongeveer 18.00 uur de vergadering. Vereniging van Landmeetkundigen In verband met gezondheidsredenen is de heer B. L. Greeven genoodzaakt zijn werkzaam heden als secretaris van de V.v.L. te beëindi- 109 van en uit het HET BESTUUR B. N. Cultuurtcchnisch Tijdschrift laargang 6 - Nr. 4 E. FeringaHandwerkplanning bij ruilverkavelingen; L. J. Fliervoet, Samenstellen van een luchtfoto mozaïek met behulp van een kanteltableau. Jaargang 6 - Nr. 5 WjSmit, Het bepalen van de afmetingen van water lopen en kunstwerken. Stedcbouw en Volkshuisvesting 1966-9 H. v. d. WDe tweede Nota over de ruimtelijke orde ning; Prof. Dr. W. Steigenga, Kanttekeningen naar aanleiding van het Congres in Tokyo; Commissie juri dische vraagpunten wetgeving ruimtelijke ordening; Drs. Th. M. I. Post, Planologie en bevolkingsprognose. 1966-10 Ir. R. van Hasselt, De noodzaak van een stationaire bevolking; Drs. Th. M. I. Post, Enige kanttekeningen rond het bevolkingsvraagstuk; H. K. Dahoux, Twee punten uit het hoofdstuk Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening uit de Rijksbegroting voor het dienst jaar 1967; Rijksplanologische Dienst. 1966-11 Ir. A. E. Q. van Hezik, Pleidooi voor een leerstoel in de economie van de stedebouw; L. H. J. Angenot, Boek bespreking (Dr. Ir. A. Heimans, Bebouwingsdichtheid en grondgebruik voor de woningbouw in stadsuitbrei dingen); Herziening erfpachtstelsel Amsterdam. 1966-12 „Hoogbouw - Laagbouw"; Wijziging Onteigeningswet; Voorontwerp van wet inzake voorkeursrecht van ge meenten bij verkoop van onroerend goed. 1967-1 Ir. F. Gouwetor, Kanttekeningen II naar aanleiding van het Congres te Tokyo; „Wereldstedebouwdag 1966"; Ir. P. van der Ploeg, Boekbespreking (Dr. H. M. van der Schans, Verhaal van grondkosten door gemeenten); C. C. A. van Iersel, Juridisch com mentaar; Rijksplanologische Dienst. 1967-2 Ir. R. Dijksterhuis, Het streekplan noordoost Overijssel gezien in verband met de bevordering van het open baar vervoer.

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 19