IN MEMORIAM T. C. B. VAN VOORST 146 Op 24 juni j.l. overleed onverwachts op 55-jarige leeftijd onze collega Theo van Voorst, chef van de onderafdeling Meet- dienst van de dienst voor Publieke Werken en Volkshuisvesting in Nijmegen. Aanvankelijk sinds 1928 voorbestemd voor een loopbaan bij de Belastingdienst ging hij in 1936 over naar de landmeet kundige dienst van het Kadaster, waar hij spoedig door zijn ijver en toewijding een geziene figuur werd. Zijn collega's bij de landmeetkundige dien sten in Maastricht en Eindhoven en zijn medewerkers bij de dienst voor BLW zullen zich hem herinneren als een bekwaam vak man, een goed collega en een voorbeeldig chef. In 1949 werd hem de leiding van de Meet- dienst in Nijmegen toevertrouwd. Hier kwamen zijn capaciteiten als leider en organisator eerst goed tot hun recht. Nu, na 18 jaar, wist hij zich geliefd en ge respecteerd door een grote kring van vrien den, collega's en medewerkers. En toen hij na een kort ziekbed, dat voor zijn omgeving slechts het begin scheen van een periode van gedwongen rust, plotseling toch heenging, hebben velen om hem ge rouwd. De onverweldigende belangstelling bij zijn ter aarde bestelling was het bewijs van hun sympathie en genegenheid en heeft allen die hem nastonden goed gedaan. Maar meer nog dan de ambtenaar, zal de mens Theo van Voorst in onze herinnering voortleven, steeds vol zorg en belangstel ling voor allen met wie hij in aanraking kwam. In de eerste plaats ging die zorg uit naar zijn vrouw voor wie hij een nimmer falende steun was en naar zijn kinderen, die hij als een voorbeeldig vader naar hun bestemming heeft geleid. Daarnaast heeft hij zich met al de trouw van zijn hart en de kracht van zijn geloof, ingezet voor de kerk, die zo'n grote plaats had in zijn geestelijk leven. Maar ook daar buiten deed niemand ooit vergeefs een be roep op hem. Zijn verantwoordelijkheidsgevoel bracht hem in de vakbeweging niet vooraan, dat lag hem niet, maar wel op een plaats waar hij van nut kon zijn. In zijn werk van de personeelsvereniging, dat hem in direct contact bracht met de vreugde en het leed in de gezinnen van de enkeling, is hij op menige, voor hem als ge voelsmens zware gang velen tot troost en steun geweest. Op al deze plaatsen laat hij nu een grote leegte na. Hij was een der meesten onder ons omdat hij aller dienaar was. Trouw dien de hij de overheid, trouw diende hij zijn medemensen, trouw diende hij zijn Heer in Wiens rust hij nu is ingegaan. W. J. A. DE JONG

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 10