s Electronische Coördinatenlezer „Haromat" en Garantiefonds voor de andbouw, afdeling Oriëntatie voor struktuurprojekten, heeft de Europese Commissie thans besloten 20 ne- derlandse projekten een toewijzing te ver strekken. Hierbij zijn vier ruilverkavelingen. Sneeker-Oudvaart 1.194.600 Sleenerstroom 1.267.000 Hardenberg-Oost 724.000 Altena-West 543.000 MPPV De automatisering van de uitwerking van landmeetkundige metingen leidt in vele ge vallen via een computer en een electronische tekentafel tot een kaart als eindprodukt. Teneinde van deze informatiebron een eco nomisch gebruik te maken, kan het ontlenen van gegevens ook voor een groot gedeelte geautomatiseerd worden. De grafische infor matie moet dan omgezet worden in digitale vorm. Voor verdere verwerking in een pons kaart of ponsband. De ontwikkelingsafdeling van de N.V. Ha gen te Rotterdam heeft hiertoe een electro nische coördinatenlezer geconstrueerd, die onder de naam Haromat op de markt wordt gebracht. De kaart wordt georiënteerd op een teken tafel met een werkoppervlak van 92 x 154 of 117,5 x 154 cm. Met een meetmerk in een vijfvoudig vergrotende meetloupe kan op ieder punt manueel ingesteld worden. De coördinaten van het punt worden door een knopdruk geregistreerd, naar keuze door een tekstschrijver en ponsband of met pons kaart- of magneetbanduitvoer. De afstanden tussen de punten waarvan de coördinaten worden afgelezen worden eveneens geregis treerd. Eventueel kan een rechtstreekse kop- 183 Kadaster Benoemd m.i.v. 1-7-'67 tot techn. hfd. ambt. Ie kl. de techn. hfd. ambt. G. van der Haar, Utrecht; tot techn. ambt. Ie kl. de techn. ambtn. J. Kampfraath, Eind hoven R; A. Post, Groningen R en A. de Dreu, Mid delburg R; tot techn. ambt. de adj. techn. ambtn. M. Reilink, Eindhoven; G. van Baal, Roermond en F. van de Vrugt, Eindhoven R. Verplaatst m.i.v. l-8-'67 de lmk. ambt.zl H. Kramer van Groningen R naar Zwole R en m.i.v. l-9-'67 de tijd. adj. lmk. ambt. W. P. Hoogerbrug van Apeldoorn C.T.O. naar Rotterdam; m.i.v. l-10-'67 de lmk. ambt. R. Dirkse van Amsterdam naar Alkmaar en de tijd. adj. lmk. ambt. K. W. E. Geerts van Alkmaar naar Amsterdam. Technische Hogeschool te Delft Bevorderd m.i.v. 1-7-67 tot techn. hfd. ambt. voor bijz. diensten de techn. hfd. ambtn. Ie kl. H. C. v.d. Hoek en C. de Vries; tot techn. hfd. ambt. Ie kl. de techn. hfd. ambt. H. A. Verhoef en tot techn. hfd. ambt. de techn. ambtn. Ie kl. J. Dubbeld en D. Klei- nendorst. Landmeetkundige afdeling van de dienst Open bare Werken en Volkshuisvesting te Dordrecht Benoemd tot techn. hfd. ambt. Ie kl. B J. F. van Weelden. (Herplaatsing wegens misstelling). Ingeschreven als register-ingenieur de techn. hfd. ambt. K. Wagenaar.

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 23