door de congrescommissie eerst een kopje koffie aangeboden. Om 10.30 uur, na de kennisma king en een eerste, vluchtig bezoek aan de tentoonstelling, verrichtte de voorzitter van het Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde, de heer Rietveldt Ing. de opening van het congres. Allereerst heette hij de dames welkom, waar voor een apart programma door het damesco mité (Mevr. Benda, Schrikkema en Tijsmans) was georganiseerd, en vervolgens de sprekers van beide dagen: de heren Ir. Haarsma, Van der Houven, Ir. Van Mierlo, Ir. Poelstra, Prof. Ir. Witt en Cloosterman; alsook de weten schappelijk adviseur van Geodesia, Ir. Van Wely, de voorzitter van het forum; en het be stuur van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. Over de samenwerking met de NLF, sprak de heer Rietveldt als volgt: De contacten met de NLF zijn in de afgelopen twee jaar en in het bijzonder het laatste jaar goed geweest. De instelling van een adviescom missie door uw bestuur, die tot taak had het probleem van de verenigingsstructuur op land meetkundig gebied te bestuderen, heeft de bei de hoofdbesturen om één tafel gebracht. Hier mogen wij wel even bij stilstaan. Voor het eerst in de historie van het landmeetkundig verenigingsleven, op 28 juni 1967, zaten de partijen, waartussen een tien a twintig jaar ge leden, om van de dertiger jaren maar niet te spreken, enorme afstanden door sentiment, op leiding en houding aanwezig waren, bij elkaar en bespraken op prettige, open wijze hun pro blemen. Het rapport van deze commissie gaf maar één duidelijke conclusie: Overleg tussen NLF en NGL is noodzakelijk om op basis van dit rap port te komen tot een meer formele samen werking. En deze samenwerking acht de com missie noodzakelijk, omdat de wijzigingen in de landmeetkundige wereld op nationaal en internationaal niveau op het gebied van op leidingen, werkterreinen en EEG-verband zo danig zijn, dat om een stem van enig gezag voor ons kleine land te laten horen, het aller stem moet zijn. 214 mmmm. Overzicht van de zaal.

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 4